Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Jest protokół zniszczenia dokumentów z 10 kwietnia 2010 r.

124
Podziel się:

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz powiedział, że w 2012 roku zniszczono ponad 400 stron „Dziennika Działania Dyżurnych Służb Operacyjnych” obejmującego meldunki polskich funkcjonariuszy z 10 kwietnia 2010 roku. Teraz TVP Info dotarło do tajnego protokołu.

Jest protokół zniszczenia dokumentów z 10 kwietnia 2010 r.
(East News, Andrzej Iwanczuk)

Wcześniej w mediach ukazał się niejawny dokument potwierdzający słowa ministra. Serwis TVP Info dotarł, bowiem do tajnego protokołu z dnia 21 lutego 2012 roku, w którym wskazuje się zniszczenie załącznika nr. 1 - „Dziennik Działania DSO SZ RP obejmującego dzień 10 kwietnia 2010 r". Autentyczność dokumentu, do którego dotarła TVP Info, potwierdził rzecznik prasowy resortu obrony Bartłomiej Misiewicz.

Jest to protokół zawierający treści, o których mówił w czwartek minister obrony Antoni Macierewicz. To fragment materiału, który minister przekazał podkomisji badającej katastrofę smoleńską. Jak wynika z dokumentu, chodzi o Dziennik Działania Dyżurnych Służb Operacyjnych Sił Zbrojnych RP. – powiedział portalowi tvp.info Misiewicz.

Macierewicz zgłosił już ten incydent do prokuratury. Jak twierdzi, wie, kto stoi za zniszczeniem ważnych dokumentów, mimo że w samym raporcie nie figuruje żadne nazwisko.

Dokument, mówiący o zniszczeniu (meldunków – przyp. red.), został przeze mnie odtajniony i będzie przekazany do opinii publicznej. Chodzi o zniszczenie wszystkich meldunków dotyczących sprawy smoleńskiej, które napływały do Sztabu Generalnego w dniu 10 kwietnia (2010 roku - przyp, red.). Było to ponad 400 stron – powiedział Macierewicz dziennikarzom w Amsterdamie po naradzie ministrów obrony państw UE.

Według ministra precedens nie był przypadkiem. Antoni Macierewicz uważa, że niszczenie dokumentów związanych z katastrofą smoleńską było zaplanowanym i starannie realizowanym planem poprzedniej ekipy rządzącej.

W dwóch fazach, w końcu 2011 r. i na początku 2012 r., nastąpiło ich kompletne zniszczenie. Najpierw podarcie, a później takie zniszczenie, by nie można było tego w żaden sposób odtworzyć – wytłumaczył szef MON.

To tylko może taki bardzo szokujący, ale jeden z przykładów tego typu działań, z jakimi mieliśmy do czynienia, mających na celu utrudnienie, albo wręcz uniemożliwienie w niektórych aspektach dojścia do prawdy w sprawie tragedii smoleńskiej – na szczęście nieskutecznych – przyznał Macierewicz.

Sprawa ta stała się powodem powołania nowej podkomisji śledczej. Na wniosek szefa resortu obrony narodowej przy Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego powstała nowa podkomisja, której celem jest wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej. Pierwsze posiedzenie zaplanowano na początek marca. O sprawie pisaliśmy więcej tutaj.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(124)
Rudy
7 lat temu
Coś mi się wydaje, że rosyjskie wojska jeszcze z Polski nie wyszły. To była ściema dla narodu. Oni tu są...
ja
7 lat temu
ciekawym czy policja ma zgoda na Inwigilacje rządu bo jeśli wszyscy to rząd tez nie ma wyjątku
pyk
7 lat temu
A oni szaleją szaleją. Załoga samolotu i pasażerowie w Gruzji przeżyła, bo się nię poddała presji i odmówiła lądowania , Smoleńsk, Smoleńsk był tragiczną decyzją od planowania do lądowania, nikt nikogo się nie słuchał żaden argument nie był rozważany w imię poglądu, NIKT NIE WMÓWI NAM ŻE CZARNE JEST CZARNE itd. Skutek ponad stu ludzi zginęło.
2sort
7 lat temu
Czy długo jeszcze ludzie będą karmieni wymyślonymi historiami?????? Jeżeli są winni to Prokurator ma robotę a nie bawić się w plotki będąc Ministrem
pisuary w wc
7 lat temu
mon to teraz macierewicz to jak ma nie potwierdzać?
marek
7 lat temu
ktoś na siłę kazał im lecieć? wiedzieli jaka jest pogoda. jak w modline jest mgła to lądują na siłę?
tuuuuuuuuuuuu...
7 lat temu
z jakiego szpitala zescie dali dyla ,,,,nie to lot nad kukulczym gniazdem ,,,,barany
kjio
7 lat temu
macierewicz jestes arcy mistrzem propagandy jak i caly piss brawo tylko to umiecie robic
rafael_0
7 lat temu
Brawo !!! W końcu zaczną wychodzić na jaw machlojki PO-PSL , ich działania na szkodę państwa i obywateli. Mam nadzieję, że w końcu wyjaśniona zostanie rzetelnie sprawa smoleńska a wszystkich, którzy tego nie chcieli władza powkłada do pierdla. Hu* wam w du*e POpaprance i inne hejty, które polecą teraz na mnie WAS JUŻ NIE MA ! Ave
gg
7 lat temu
Właśnie wchodzi w życie nowelizacja ustawy dotyczącej działań m.in. Policji, Żandarmerii Wojskowej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i innych służb. Teraz policja może swobodnie sprawdzić, gdzie surfujemy w internecie. Dowie się także, co wpisujemy w wyszukiwarkę i do kogo wysyłamy e-maile. To najbardziej kontrowersyjny zapis w ustawie. Czyli prawa człowieka i demokracja w stylu PiS
Baron
7 lat temu
SB jak konczyla sie komuna tez fabrykowala dokumenty.Genialny Macierewicz dotarl do protokolu o zniszczeniu 400 stron dokumentow.Bzdura i podpucha.Skonczcie z tym chorym psychicznie czlowiekiem.Macierewicz szefem MON-u to najwiekszy hit ktorejs tam Polski.Koszt komisji jak wyliczyli 24 mln,kolejna kasa wyrzucona w bloto a dzieci wybieraja kanapki z kosza w szkole.
maciek
7 lat temu
Macierewicz rób sobie dochodzenie za własne pieniądze, większość ludzi to nie interesuje. Ludzie potrzebują pracy i chleba. Czy tego człowieku nie rozumiesz ????
moniek
7 lat temu
Pan Arabski siewca jedynej prawdy. Jakos dziwnie nie mogł przyjsc do TVP na rozmowę i konfrontację ale za to moze sie wypowiadac na lewo i prawo.Nie uciekniesz od odpowiedzialnosci
renatka
7 lat temu
Pan Macierewicz najodwazniejszy czlowiek w Polsce jako jedyny wzi,ął się za Służby Dukaczewskiego i calą tą szajkę ktora okrada i destabilizuje Polskę. POlacy szkoleni w Rosji przez KGB to nadal głowni organizatorzy wystapien i demonstracji na naszych ulicach.A Pan macierewicz obrazany i poniżany.Wiemy waszym bohaterem gen. Jaruzelski
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić