REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla24.05.19 (11:19)

Kara śmierci dla "Czarnej wdowy" z Japonii. "Umrę z uśmiechem"

"Czarna wdowa" nie uniknie kary śmierci. Koniec głośnej sprawy japońskiej morderczyni. Chisako Kakehi wiązała się ze starszymi bogatymi mężczyznami, których później z zimną krwią zabijała. "Pani Trucizna" zostanie powieszona.
Diario El Deber / twitter.com

Japoński Sąd Najwyższy podtrzymał wyrok śmierci. Sędzia w piątek odrzucił apelację Chisako Kakehi, co oznacza, że nie uniknie wyroku śmierci przez powieszenie. 79-latka w 2017 roku została uznana winną dokonania trzech "złośliwych i przebiegłych" morderstw i przygotowywania kolejnych.

Rodzime media nazywają ją "Czarną wdową" i "Panią Trucizną". Trwający 135 dni proces zabójczyni zafascynował Japończyków, którzy tłoczyli się w kolejkach liczących nawet 600 osób, żeby zobaczyć rozprawy. Sąd odrzucił argumenty obrony, która twierdziła, że 79-latka cierpi na demencję i nie może odpowiadać za swoje czyny.

REKLAMA

Proszę, powieście mnie. Umrę z uśmiechem na twarzy - zapewniała "Czarna wdowa".

Zobacz też: Zabójcze plemię Yamnaya

Jej partnerzy musieli być zamożni i bezdzietni. W ciągu 20 lat Kakehi wyszła za mąż lub związała się z 10 mężczyznami. Udowodniono jej zabicie trzech, a ona sama przyznała się do jednego zabójstwa. Japonka znajdowała na portalach randkowych starszych zamożnych mężczyzn i bezdzietnych, z którymi się wiązała.

Kyodo News / East News

Zatruwała cyjankiem napoje, które następnie podawała partnerom. Truciznę wykryto w ciałach dwóch mężczyzn, z którymi była związana. Policja znalazła też ślady cyjanku w śmietniku jej domu w Kioto - informuje Channel New Asia.

Miała przejąć w sumie miliard jenów, czyli około 8,8 mln dolarów. Po zabiciu bogatych partnerów przejmowała ich majątki. Większość miała stracić w wyniku nieudanych inwestycji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij