Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Karnowski
Kamil Karnowski
|

Kim Dzong Un ostrzega USA i straszy wojną

72
Podziel się:

Korea Północna wydała ostre oświadczenie po tym, jak w okolicach jej wybrzeża kilka dni temu pojawiła się flota amerykańskiej marynarki.

Kim Dzong Un ostrzega USA i straszy wojną
(Wikimedia Commons CC0)

Kim Dzong Un grozi wojną. Przywódca Korei miał - według nieoficjalnych źródeł, na które powołuje się "New York Post"- stwierdzić, że jego kraj jest gotów wziąć odwet za działania Amerykanów.

Wyciągniemy konsekwencje wobec USA za ich katastrofalne w skutkach akcje. Korea Północna jest gotowa zareagować na wszelkie zagrożenia ze strony Amerykanów - skomentował później w rozmowie z Koreańską Centralną Agencją Prasową minister spraw zagranicznych Korei.

Okręty wojenne przypłynęły w okolice Półwyspu Koreańskiego jako ostrzeżenie. Zamiast na ćwiczenia na wodach w okolicach Australii, cała armada popłynęła właśnie w stronę Korei. To kolejny dowód na to, że sytuacja pomiędzy Donaldem Trumpem, a przywódcą Korei się zaognia - donosi "The Guardian".

Administracja Białego Domu już wcześniej wysyłała sygnały ostrzegawcze. Amerykańscy oficjele przyznają od jakiegoś czasu, że są gotowi na wszelkie środki, które mogą doprowadzić do rozbrojenia Korei i zneutralizowania ewentualnych programów nuklearnych tego kraju. Koreańczycy z kolei, starają się za wszelką cenę udowodnić swoją atomową gotowość, grożąc co jakiś czas atakiem na USA.

Jednym z okrętów wysłanych na koreańskie wody jest lotniskowiec USS Carl Vinson)
.
To z niego zrzucono do Oceanu Indyjskiego ciało zabitego Osamy Bin Ladena.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(72)
kim ir sen
5 lata temu
Trzeba piznąć atomem w tą świnię(kim dzong un) Społeczeństwo niczemu winne żyje tak jak dyktator karze. Uczyła się świnia pod przybranym nazwiskiem w szwajcarii.
Jarosław
5 lata temu
Wielkanoc Nadeszły Święta, a zajączek bierze bata, chce przejść szybko przez pół świata. Wejść do krajów, gdzie zła dużo, tam gdzie słyszą prawdę to się burzą i gdzie w Boga już nie wierzą, jak kiedyś Go zobaczą to się wówczas zjerzą. Więc zajączku ty się spiesz i nie postępuj jak zly zwierz. Wesołych Świąt! Jarosław Bobiński
aaa
5 lata temu
emanuel marcon===to pedał europy!!!!!!!!!!!
świat
5 lata temu
na pewno===militarnie===korea połnocna bije na głowę usa!!!!!!!!!!!!!!!!! taki fakt!!!!!!!!!!!
axel
5 lata temu
Ale ściema! Bo jak myślicie? Po co na Morzu Japońskim i Żółtym stacjonują 4 - 6 lotniskowców klasy "Nimitz", po co patroluje te wody ok. 30 okrętów podwodnych z napędem jądrowym, po co codziennie w powietrzu jest co najmniej 6 samolotów "Awacs" i codziennie wzdłuż granic koreańskich lata kilka eskadr F-22 z bronią jądrową na pokładzie? Nie ma co mówić o dziesiątkach baterii "Patriot" w strefie buforowej i o jednostkach amerykańskiej piechoty "marines" na terenie Korei Płd. Korea Płd. posiada też kilkadziesiąt "Abramsów" z amunicją jądrową (choć podobno wycofaną z użycia, ha, ha). No jak myślicie, co Kim Dzyń Dzyń może zrobić? On może sobie tylko pokiwać groźnie palcem w bucie - jakiekolwiek realne zagrożenie z jego strony to natychmiastowa likwidacja jego reżimu i jego osobiście też. I on o tym wie. Dlatego nie zrobi NIC, dopóki nie wyrażą na to zgody Chiny, a Chińczycy wojny dzisiaj nie potrzebują. To co robi Kim Dzyń Dzyń to tylko działanie w celu otrzymywania różnych profitów.
mad max
5 lata temu
W rakingu najliczebniejszych armii Korea Północna zajmuje : 4. Korea Północna ponad 1 100 000 żołnierzy Najbardziej zmilitaryzowane państwo na świece. Ponad 40 proc. Koreańczyków służy w armii. Kraj żyjący w ciągłym zagrożeniu inwazji z poludnia. Główną siłą są siły lądowe utrzymywane w ciągłej gotowość wymarszu na wroga. Korea Północna ma też silną flotę wojenną, choć stratedzy zdają sobie sprawę z tego, że w konflikcie z USA nie ma ona wielkich szans. Dlatego liczy się głównie armia lądowa. Osobnym tematem jest broń atomowa. W tej chwili nie ma już raczej wątpliwości czy Koreańczycy mają dostęp do tej najbardziej niebezpiecznej broni na Ziemi. Kwestią sporna staje się fakt, czy mają dostatecznie dużo rakiet do jej przenoszenia.
zbychu
5 lata temu
Kimowi sie do reszty sufit na głowę obsunął...
Henryk
5 lata temu
To nie Korea straszy atakiem na USA tylko USA straszy że napadnie Koreę tak jak tylko ostatnio napadło Irak, Libię, Serbię, Afganistan, Syrię.
Po
5 lata temu
Podobno bronek z koziejem juz S w korei doradzaja kim dzwonków
ewt
5 lata temu
na miejscu kima bym powiedział że chiny będą oficjalnym importerem złuż i hameryka sie uisra
Pisowiecidyio...
5 lata temu
Tak pewnie , bananami będą zucac ......niech zaprosza ruskiego do tanga
Zig
5 lata temu
Szczerze to wszystkie kraje NATO i Rosja powinny już dawno tego Grubego dyktatora zamordystę zlikwidować w podobny sposób jak to on rozwalał swoich ludzi działo przeciwlotnicze i postrzelać sobie do żywego celu albo dać mu się przelecieć na Rakiecie .
Szymon
5 lata temu
Oby nie doszło nie chce żadnej wojny ;x
ewa
5 lata temu
Macierewicz pójdzie na wojnę buhahahahahaha z pospolitym ruszeniem
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić