Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
aktualizacja

Kim Dzong Un zabijał za karę po szczycie z Donaldem Trumpem w Hanoi

288
Podziel się

We Władywostoku trwa szczyt Kim Dzong Un - Władimir Putin. Tymczasem wypłynęły wstrząsające informacje na temat spotkania przywódcy Korei Północnej z Donaldem Trumpem w Hanoi, które zakończyło się niczym. Kim Dzong Un wskazał winnych i kazał ich zabić.

Kim Dzong Un zabijał za karę po szczycie z Donaldem Trumpem w Hanoi
(Getty Images, Mikhail Svetlov)
bFdWHLrF

Komuniści z Korei Północnej zabili czterech swoich dyplomatów wcześniej w kwietniu. Ofiary zapłaciły głowami za niepowodzenie rozmów między Kim Dzong Unem a Donaldem Trumpem. Informacje na ten temat wypłynęły jednak dopiero teraz, w czasie szczytu Kim Dzong Un - Władimir Putin, jaki odbywa się we Władywostoku.

Wysocy rangą urzędnicy zostali rozstrzelani przez pluton egzekucyjny. Karę śmierci wykonano w północnokoreańskiej stolicy, Pjongjangu. Egzekucja była publiczna, przyglądali się jej najważniejsi działacze Partii Pracy Korei - informuje południowokoreańska gazeta "The Chosun Ilbo".

Wśród zabitych był dyplomata z ambasady Korei Północnej w Hanoi. Trzy pozostałe osoby pracowały na kluczowych stanowiskach w północnokoreańskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Kim Dzong Un rozkazał ich zgładzić, bo obarczył dyplomatów odpowiedzialnością za fiasko drugiego szczytu z prezydentem Stanów Zjednoczonych, Donaldem Trumpem. Lutowe spotkanie w Wietnamie zakończyło się przed czasem bez żadnych konkretnych ustaleń.

bFdWHLrH
Zobacz także: Zobacz także: Kim spotkał się z Putinem

Ofiary zostały oskarżone o sprzedawanie informacji Amerykanom. Zgładzeni dyplomaci pracowali przy organizacji szczytu w Hanoi. Kim Dzong Un twierdzi, że przekazali tajemnice strony północnokoreańskiej podczas negocjowania z przedstawicielami USA porządku obrad spotkania w Hanoi.

Upiekło się głównemu negocjatorowi Korei Północnej. Zgodnie z informacjami płynącymi z Pjongjangu Kim Hyok-chol został jedynie upomniany po nieudanym szczycie. Dodatkową karą było wyrzucenie go z listy podczas niedawnych wyborów do Najwyższego Zgromadzenia Ludowego - fasadowego parlamentu w Pjongjangu.

bFdWHLrN

Teraz Kim Dzong Un po raz pierwszy spotyka się z Władimirem Putinem. Rozmowy trwają na Uniwersytecie Dalekowschodnim. Przywódca Korei Północnej dotarł do Rosji swoim pociągiem pancernym. Na granicy, na stacji Chasan, chlebem i solą witały go Rosjanki w tradycyjnych strojach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFdWHLsi
KOMENTARZE
(288)
Ana
3 lata temu
Tramp nie podskoczy Kimowi.
3 maj
3 lata temu
Ale jesteście naiwni. To jest człowiek władzy. Należy do tej samej kasty co wszyscy prezydenci, premierzy, królowie i jak tam jeszcze ich zwał. Oni się nawzajem chronią. Te niby walki to pic na wodę. Te wszyskie rody królewskie niczym się nie różnią. Mnorzą się jak króliki .i łaskawie pozwalają żyć innym. Świat jest pełny kimów.
Tyt
3 lata temu
A najlepsze jest to,że nikt tego grubasa nie odstrzeli, żeby nie zaburzać jako takiego pokoju na półwyspie,Czyż to nie "piękne"? wszystkie mocarstwa wiedzą co tam się wyprawia i nikt z tym nic nie robi...i nie zrobi,możecie być pewni.Już niedługo zobaczycie jak wysyłają pomoc do Korei,gruby ma atom a to całkiem fajną karta przetargowa.
bFdWHLsj
Ninja
3 lata temu
Współczuję słabym ludziom z KOREI nie mogących zebrać się i naprawić swój KRAJ.... Na przykładzie obu Korei widać jak dany ustrój może diametralnie zmienić ludzki los.
oko
3 lata temu
Ten proszek jest umysłowo chory
Volo
3 lata temu
Niezły tucznik
afsfas
3 lata temu
no niedługo mu się wyczerpią zasoby ludzkie..
smig
3 lata temu
No proszę - teraz amerykańscy dyplomaci będą wiedzieli, że jeśli nie zgodzą się na warunki kima to osoby, z którymi dyskutowali twarzą w twarz zginą. To nie chodziło o karę dla dyplomatów koreańskich, tylko karę dla amerykańskich - żeby mieli wyrzuty sumienia. sprytne.
temida pamięt...
3 lata temu
Tak powinno być w całym świecie, bo kara za zdradę powinna być tylko jedna.
nikoś1
3 lata temu
Czego się autor najarał?
Jamna
3 lata temu
Ten zwyrodnialec, okrutny sadysta powinien już dawno wisieć
rozczarowany
3 lata temu
Tak trzymać. Kiedy u nas w Polsce?
pit
3 lata temu
na co świat czeka i patrzy na głębiony naród.ratujmy ich
bFdWHLsb
JAR
3 lata temu
LUDZIE W KOREI PRZYMIERAJĄ GŁODEM A TEN CORAZ GRUBSZY,ŻRE,ŻRE I ŻRE.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić