REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 17 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka22.05.19 (11:38)

Kompost z ludzkich zwłok

"Ludzki kompostownik" został zalegalizowany w USA. Pierwszy uczynił to stan Waszyngton. Nowe prawo umożliwi przemianę zwłok w bogatą w składniki odżywcze glebę.
iStock.com

Ustawa legalizująca kompostowanie ludzkich zwłok została podpisana przez gubernatora Jay'a Inslee. To nowa alternatywa dla grzebania lub kremacji ludzkich szczątków.

Katrina Spade, która lobbowała za wprowadzeniem prawa, założyła firmę "Recompose". Jak podaje BBC, prawdopodobnie będzie to pierwsze przedsiębiorstwo świadczące usługę kompostowania zwłok.

REKLAMA

Kompostowanie stanowi alternatywę dla balsamowania i pochówku lub kremacji, jest naturalne, bezpieczne, trwałe i przyniesie znaczne oszczędności w emisji dwutlenku węgla i użytkowaniu gruntów - powiedziała Spade w rozmowie z Agence France-Presse.

W firmie "Recompose", proces kompostowania ma zaczynać się od umieszczenia zwłok w stalowym, sześciokątnym kontenerze. Wkłada się do niego również lucernę, zrębki drewna oraz słomę. Tam, pod kontrolowaną temperaturą i wilgocią, ciało naturalnie rozkłada się w ciągu 30 dni. Po tym czasie uzyskuje się dwie taczki pełne kompostu.

Ziemię otrzymują bliscy zmarłego. To od nich zależy, co z nią zrobią. Mogą trzymać ją w urnach, lub wykorzystać do sadzenia kwiatów, warzyw czy drzew.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: 30 mumii starożytnych Egipcjan. Wśród nich ciała dzieci

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij