Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Korea Północna: ponad tysiąc osób przechodzi kwarantannę

113

Władze Korei Północnej izolują każdą osobę, która mogła zarazić się nową chorobą. Obecnie ponad 1,3 tys. osób ma przebywać w zamkniętym hotelu w Pjongjangu. Rząd obawia się, że w razie wybuchu epidemii nie poradzi sobie z opanowaniem sytuacji.

Korea Północna: ponad tysiąc osób przechodzi kwarantannę
(Getty Images, Pyeongyang Press Corps/Pool)

Rząd Korei Północnej w ostatnim czasie zaostrzył restrykcje. Wszystkie osoby, które mogły zarazić się koronawirusem, są umieszczane w stołecznym hotelu Hotel 4.25.

Hotel 4.25 stanowi jedynie prowizoryczne miejsce kwarantanny. Według ustaleń RFA budynek może pomieścić nawet do 20 tysięcy ludzi. Trafiają do niego wszystkie osoby, które wykazują takie objawy jak kaszel czy gorączka. W zależności od ich stanu mają pojedyncze lub współdzielone pokoje.

Chorzy pozostają pod obserwacją przez 20 dni. Są zwalniani, jeśli wszystkie testy medyczne nie wykażą obecności koronawirusa w ich organizmach. W ostatnim czasie hotel opuściło aż 500 osób.

Zobacz także: Zobacz też: Sytuacja się pogarsza. Te relacje nie pozostawiają złudzeń

Czy w Korei Północnej wystąpiły przypadki koronawirusa?

Rząd Korei Północnej konsekwentnie zaprzecza, aby do kraju przedostał się koronawirus. Ponieważ epidemia dotyka kolejne państwa, Kim Dzong Un zdecydował się wprowadzić w stolicy ekstremalną kwarantannę.

Władze ogłosiły nową kwarantannę koronawirusa jako kwestię przetrwania narodowego, więc skupiają swoje wysiłki na ochronie Pjongjangu, gdzie znajduje się najwyższe kierownictwo rządu. Rząd centralny hojnie dostarcza do Hotelu 4.25 kombinezony, sprzęt medyczny i lekarstwa – twierdzą informatorzy.

Korea Północna nie byłaby w stanie uporać się z koronawirusem. Mimo zapewnień rządu pojawiły się podejrzenia że Kim Dzong Un ukrywa prawdziwą sytuację. W ostatnim czasie odgórnie nakazano skremować dwanaścioro zmarłych z prowincji Hamgyŏng Północny, które oficjalnie zmarły z powodu zapalenia płuc - informuje Radio Free Asia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić