Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Korea Północna: uciekła 9-latka. Od Kim Dzong Una dostała lalkę "z nadzieniem"

214
Podziel się

Reżim Kim Dzong Una wykorzystuje coraz nowocześniejsze sposoby, by śledzić uciekinierów z Korei Północnej, przemytników ludzi i trasy ucieczek. W lalce dziewczynki, która niedawno przekroczyła północnokoreańską granicę z Chinami, znaleziono sprzęt szpiegowski.

Korea Północna: uciekła 9-latka. Od Kim Dzong Una dostała lalkę "z nadzieniem"
(PAP-ITAR TASS, Yuri Smityuk)
bEUVoHEB

Służby Kim Dzong Una ukryły w lalce nadajnik GPS. Wykrył go przemytnik ludzi, do którego 9-latka trafiła po stronie chińskiej. Zabawkę w kształcie żaby wręczył dziewczynce niedługo przed przekroczeniem granicy Korei Północnej jakiś mężczyzna.

To jest prezent dla ciebie. Daj go swojej mamie - powiedział mężczyzna do 9-latki.

Przemytnik ludzi po chińskiej stronie granicy nabrał podejrzeń. Mężczyzna zadzwonił do mieszkających w Korei Południowej rodziców 9-latki i zapytał, czy wiedzą coś o tym, by dziecku miała być przekazana zabawka, z którą przedostała się do Chin. Kiedy zaprzeczyli, przemytnik ludzi rozerwał lalkę i zajrzał do środka.

bEUVoHED
Zobacz także: Zobacz także: Próby rakietowe Korei Północnej

Co znaleziono w lalce 9-letniej uciekinierki z Korei Północnej?

W lalce był szpiegowski układ elektroniczny. Według specjalistów służby Kim Dzong Una wykorzystują podobny sprzęt do śledzenia tras ucieczek i likwidowania kanałów przerzutu Koreańczyków z Północy do Chin - pisze południowokoreańska gazeta "The Chosun Ilbo".

bEUVoHEJ

Rodzicom 9-latki udało się wcześniej uciec z Północy. Zgodnie z planem, miała wkrótce za nimi podążyć, jednak o spisku dowiedzieli się północnokoreańscy agenci. Teraz udało się jej przedostać do Chin. Historię dziewczynki zrelacjonowali w czwartek uciekinierzy z Korei Północnej, którymi opiekuje się organizacja Caleb Mission.

Słyszałem już, że reżim podrzucał urządzenia śledzące w bagażu niedoszłych uciekinierów - powiedział pastor Kim Seung-eun z Caleb Mission.

To nowość, bo do tej pory komuniści wykorzystywali tradycyjnych szpiegów. Głośny był przypadek, gdy chińska policja aresztowała grupę 7 uciekinierów (wśród nich było 10-letni chłopiec) w mieście Shenyang. Grupa została rozpracowana, bo jeden z jej członków pracował dla północnokoreańskich służb.

bEUVoHEK

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEUVoHFe
KOMENTARZE
(214)
dzięcioł
3 lata temu
Że nie ma odważnego i sprawiedliwego który by zgasił te świeczkę mordercy narodu .
tak myślę
3 lata temu
BARTŁOMIEJU BAJERSKI ---lalka to zabawka mająca ludzką postać
o lo boga
3 lata temu
a w hameryce każda barbi ma chipa z androidem i gps:)
bEUVoHFf
Adam
3 lata temu
Ale Jankesi się go boją.
kimbim
3 lata temu
A to podły grubas.
fix
3 lata temu
Artykuł dla półgłówków!
Stefek
3 lata temu
Przypowieści z krainy bajek.
Edek
3 lata temu
A przemytnik ludzi to taka kryszłalowa postać, że aż trudno uwierzyć, haha.
loj tadek
3 lata temu
W Polsce podążamy do czegoś podobnego.Zamiast lalki dadzą dziecku kartofla.
trzymajcie mn...
3 lata temu
Zastanowmy sie wspolnie jak to mozliwe ze z tego obozu koncentracyjnego (wedlug polskich ? mediow) jakim jest Korea Polnocna uciekaja rodzice, zostawiajac 9-letnia corke; A pozniej 9-letnie dziecko samo ucieka z podlego rezimu bez przeszkod, dla mnie to sie niczego nie trzyma nawet kupy !
Kat
3 lata temu
Ludzi głodzi morduje i nie ma co się dziwić że uciekają z reżimu
Mój nick
3 lata temu
Lalka, czyli żaba. Rodzice w Korei Południowej, a córka sama w Północnej. Dziwny jest ten świat, jak śpiewał Niemen, czyli Wydrzycki XD
zzz
3 lata temu
Bajka może mój wnuczek by uwierzył w te brednie. Co śledzenia wszyscy jesteśmy śledzeni przez 24 h, przez komórki, wszechobecne kamery, i inne wynalazki.
bEUVoHEX
Ponton plus
3 lata temu
Czy w tej żabie był Android?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić