o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Muller
|
aktualizacja

Mama szóstki dzieci poświęciła własne życie, by donosić ciążę. "Zostały jej godziny życia"

59
Podziel się

Amerykanka urodziła właśnie szóste dziecko nie wybudzając się z śpiączki, w której pozostaje od lipca. Chorująca na złośliwego raka mózgu kobieta zdecydowała się przerwać własne leczenie, by ratować córkę.

Mama szóstki dzieci poświęciła własne życie, by donosić ciążę. "Zostały jej godziny życia"
(Facebook.com/hannah.rae)
bDTUMegl

Dziewczynka przyszła na świat przez cesarskie cięcie po 24 tygodniach i 5 dniach ciąży ważąc 567 g. Dzień później jej mamę odłączono od aparatury wspomagającej oddychanie i karmienie. Dziecku w bardzo symbolicznym geście dano na imię Life, czyli życie. Lekarze obawiają się, że Carrie DeKleyn nie doczeka poniedziałku 11 września.

To bardzo trudny moment. Zostało jej już bardzo niewiele czasu - powiedział jej mąż Nick, czuwający przy żonie w szpitalu uniwersyteckim w Michigan. Do łóżka konającej kobiety przybyli wszyscy jej krewni. W sumie kilkanaście osób ze stanów Kentucky, Tennessee oraz Oklahomy.

bDTUMegn

Life Lynn Dekleyn przebywa na oddziale neonatologicznym. Jej tata twierdzi, że mała radzi sobie bardzo dobrze i "niemal samodzielnie oddycha". Jest przekonany, że poradzi sobie i po 4-5 miesiącach będzie mogła opuścić szpital. Lekarze mówią, że poród nastąpił w idealnym, dosłownie ostatnim momencie.

Po kwietniowej diagnozie (glejak) Nick regularnie informował w sieci o stanie swojej żony. Wiadomo, że przeszła cztery operacje mózgu, ale odmówiła chemioterapii. Na facebookowym profilu Cure4Carrie mąż prosił o wsparcie dla swojej rodziny. Pisał, że od samego początku głęboko religijna żona zdeterminowana była donosić szóstą ciążę. Para ma jeszcze pięcioro dzieci w wieku od 2 do 18 lat.

Zobacz także: Zobacz także: Zachorowała na raka w ciąży. "Można to pogodzić. Jestem po chemii, za tydzień poród!"
bDTUMegt

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDTUMegO
KOMENTARZE
(59)
Ada
4 lata temu
Sorki, ale dla mnie to samolubne i nienormalne woleć zrezygnować z leczenia i osierocić 5 dzieci po to by donosić szóstą ciążę.
anna
4 lata temu
jesli nie bylo szans na wyjscie z jej stanu to ok. Ale jesli taka szansa byla to ja bym zatytulowana artykul inaczej, bo ta kobieta poswiecila zycie piatki swoich zyjacych juz dzieci, osierocajac je (a jedno z nich ma 2 latka). Nie rozumiem i nie zrozumiem dlaczego to nienarodzone jest wazniejsze od narodzonych. Im czlowiek ma wiecej lat tym mniej wazny jest? To moze urzadzajmy zalobe po kazdej miesiaczce...
Szarli
4 lata temu
Osierociła dzieci, a z męża zrobiła wdowca gratuluję pomyślunku, pytanie teraz jak oni sobie poradzą, bo nie sztuką jest umrzeć z poświęcenia, sztuką jest żyć by móc poświęcać się każdego dnia...
bDTUMegP
wojtek
4 lata temu
To jej decyzja! Pozwólmy ludziom decydować o sobie i nie oceniajmy ich postępków zbyt pochopnie bo nie wiadomo w jakiej sytuacji jutro postawi nas życie!!!!
ch..b
4 lata temu
Żart: baba do baba na wsi: Przyjmiecie imigrantów? - A po co? - Moi synowie gorsi!
Najnowsze komentarze (59)
Andrzej
3 lata temu
A pozostałe dzieci zostaną bez matki. Zaiste lepiej nie można postąpić. Dla mnie to czysta głupota. Poza tym to urodzone dziecko może nie przeżyć i co wtedy? A jak przeżyje to pozostałe będą miały przez całe życie żal że odebrała im matkę.
her
4 lata temu
co to za słowo;"poświęcić się"...co to znaczy?...sama się robi świętą?
Matka I babci...
4 lata temu
Kobieta i jej mąż; ojciec dzieci bardzo nieodpowiedzialni. Nie mieści mi się w głowie, że w obliczu ciężkiej i śmiertelnej choroby żony, facet nie myśli o piątce dzieci i o tym, żeby nie było kolejnej ciąży, by nie osierocić kolejnego dziecka, a teraz prosi ludzi o wsparcie dla swojej rodziny. Klasyczny bezmyślny dzieciorób zasłaniający się głęboką wiarą.
sam z 6 bacho...
4 lata temu
Tatuś pewnie zachwycony
Kot_Alik
4 lata temu
TW Balbina też poświęcił się, by donosić.
edek
4 lata temu
24 tydzień życia dziecka w łonie matki......niektórzy, feministki chcą takie dzieci zabijać twierdząc, że to nie są ludzie.
Buzka
4 lata temu
Nie oceniajcie tak surowo.Takie decyzje sa bardzo trudne.Tylko ona i Bog wiedza dlaczego...
jolka
4 lata temu
W naszym durnym kraju została by bohaterką rydzykową ale prawda jest taka że to bezsensowna śmierc , nie szkoda mi baby tylko tych biednych dzieci które osierociła. Mam nadzieje że chłop się szybko otrząśnie i znajdzie sobie fajną babkę.
bDTUMegH
Alicja
4 lata temu
Egoistka i tyle w temacie. Takie kobiety nie są w moich oczach bohaterkami tylko zwykłymi samolubami. W Polsce też taką jedną mieliśmy, która urodziła tylko po to, aby zaraz osierocić córeczkę. Mam dwójkę dzieci i w życiu nie zgotowałabym takiego losu moim dzieciom. Jeżeli miała bym wybór życie za życie, to wybrała bym wychowanie tej dwójki i poświeciłabym to trzecie. One już żyją i potrzebują matki a nie pseudo bohaterki.
Lucyq3
4 lata temu
Na to wygląda...
Lucyq3
4 lata temu
Durne babsko. A co z resztą dzieci? O nich nie pomyślała zrobiła z nich gromade sierot. To nie jest piękne ani honorowe co zrobiła
Wrrr
4 lata temu
No i co ? Teraz wszystkie kobiety z zagrożeniem własnego życia przez ciążę mają zostać męczennicami?
Hela
4 lata temu
Glejak= śmierć, a tak przynajmniej uniknęła przedłużania życia i cierpienia z tym związanego i jeszcze dała nowe życie.
eM.
4 lata temu
Nasuwa mi się tyko jedno słowo: "kretynka".
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić