aktualizacja 

Merkel jak Hitler. Nie zostawili na niej suchej nitki

42

W sobotę wiele gazet z Turcji porównało Angelę Merkel do Adolfa Hitlera. Wszystko przez potępienie ludobójstwa Ormian z 1915 roku.

Merkel jak Hitler. Nie zostawili na niej suchej nitki
(twitter.com, STAR)

*W najnowszych gazetach ukazało się zdjęcie Merkel... przerobione na Adolfa Hitlera. * W dzienniku "Star Gazetesi" pod nosem kanclerz Niemiec umieszczono jej imię i nazwisko w taki sposób, że tworzy coś na kształt charakterystycznego wąsika byłego przywódcy III Rzeszy.

Gazeta Sözcü także przerobiła zdjęcie Angeli Merkel na Hitlera.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Decyzja Niemiec o uznaniu i potępieniu ludobójstwa Ormian zbulwersowała Turków. Premier Turcji Binali Yildirim użył nawet sformułowania, że jest to "historyczny błąd" Niemiec. W związku z uchwaloną w czwartek rezolucją Turcja wezwała do kraju swojego ambasadora z Niemiec. Hüseyin Avni Karslioglu już wyleciał z Berlina.

Turecki naród nigdy nie zaakceptuje roszczeń za ludobójstwo. Ta rezolucja nic dla nas nie znaczy. Teraz z naszym ambasadorem będziemy rozmawiać, jak ta decyzja ukształtuje nasze stosunki z Niemcami, szczególnie w najbliższych dniach. Zrobimy wszystko, co będzie trzeba - powiedział Yildrim.

*Prezydent Turcji oskarżył Angele Merkel o szantaż. * Tayyip Erdogan przyznał, że niemiecka kanclerz obiecała mu, że nie dopuści do uznania rezolucji przez Bundestag.

Obiecała, że robi wszystko, co w jej mocy, by nie dopuścić do przyjęcia rezolucji. Teraz zadaję sobie pytanie: jak najważniejsi niemieccy politycy będą po takiej decyzji w stanie spotykać się ze mną i tureckim premierem? Przez tę decyzję Niemcy mogą stracić ważnego przyjaciela - powiedziałErdogan.

Autor: Arkadiusz Puz

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić