Radosław Opas
Radosław Opas| 
aktualizacja 

Morze wyrzuciło na plaże toksyczne algi. Wodorosty zabiły 2 osoby

30

Toksyczne algi wyrzucane przez morze stanowią śmiertelne zagrożenie przede wszystkim dla turystów. Po ostatnich przypadkach śmierci na plażach władze wydały ostrzeżenia dla turystów podróżujących do Bretanii we Francji.

Morze wyrzuciło na plaże toksyczne algi. Wodorosty zabiły 2 osoby
(Getty Images, Frédéric Soltan / Contributor)

Zagrożeni są przede wszystkim wczasowicze - obawiają się władze regionu. O niebezpieczeństwie poinformował prokurator Brestu Jean-Philippe Recappé. Potwierdził on, że w Bretanii na plażach pojawiły się toksyczne algi.

Wodorosty zabiły już 2 osoby we Francji. Pierwszą z ofiar był 18-letni farmer hodujący ostrygi. Nastolatek zmarł w Zatoce Morlaix 10 lipca. Drugą osobą, która zginęła od kontaktu z glonami był 70-letni emeryt, znaleziony w zatoce Douarnenez - donosi The Telegraph.

Wciąż przeprowadzamy analizę toksykologiczną – powiedział Recappé.

Gnijące glony wytwarzają trujący gaz. Ulatnia się z nich siarkowodór. Po przedostaniu się do ludzkiego organizmu, atakuje on układ nerwowy. Bezbarwna para paraliżuje też układ oddechowy, powodując śmierć. Zapachem gaz przypomina gnijące jajka.

Zobacz także: Zobacz też: Renifery są już tak głodne, że jedzą wodorosty

Zamkniętych zostało sześć plaż. Bretania o tej porze roku cieszy się ogromną popularnością. Najwięcej na północne plaże Francji, przyjeżdża turystów z Wielkiej Brytanii. Władze kraju uprzedzają ich, że każdy wczasowicz, który przybędzie na miejsce, musi być świadomy potencjalnego zagrożenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić