Piotr Kalsztyn| 

Największe biologiczne bzdury 2017 roku. Oni tak naprawdę powiedzieli

63

Wśród "wyróżnionych” są Anna Lewandowska, Marian Kowalski i minister Szyszko.

Największe biologiczne bzdury 2017 roku. Oni tak naprawdę powiedzieli
(Agencja Gazeta, Fot. Małgorzata Kujawka)

*"Człowiek to ssak, a nie zwierzę”. * Taką informację opublikował w komentarzu na swoim fapage’u Polski Związek Łowiectwa. Komentarz po nagłośnieniu sprawy został przez PZŁ usunięty. Post miał rekordowe zasięgi w mediach społecznościowych.

*"Smalec gęsi - bogactwo białka”. *Tak przynajmniej sądziła Anna Lewandowska. Żona najlepszego polskiego piłkarza prowadzi blog o zdrowym odżywianiu. Jako ekspertka powinna wiedzieć, że smalec gęsi jest bogaty w tłuszcze. Białka tam nie znajdziemy.

Wśród wyróżnionych znalazł się także minister Jan Szyszko. Stwierdził, że nie zna gatunku, na który się polowało i który by wyginął. Nie sięgając daleko, na naszych ziemiach wyginęły tury i tarpany. Na wszystkie z nich się polowało.

*Marian Kowalski chciał obalić teorię ewolucji. * Kontrowersyjny narodowiec przekonywał, że cały czas jest to tylko teoria. "Gdyby to była prawda, to ludzie by mieli dwie wątroby, bo alkohol wynaleźli dawno temu” - mówił Kowalski podczas spotkania w Kanadzie. Trudno to skomentować.

Zobacz także: Zobacz także: Naukowcy badają nietypową mumię

"Po raz pierwszy od czasów Reagana w USA prezydentem jest mężczyzna z chromosomami”. W ten sposób elekcję prezydenta Trumpa skomentował Rafał Ziemkiewicz. Publicysta widocznie nie uważał na lekcjach biologii.

*Wśród twórców bzdur znalazła się także redakcja portalu Fronda. *Napisali w swoim portalu: "osoby religijne mają inny mózg niż osoby niewierzące. (...) Wniosek jest prosty i oczywisty - to osoby wierzące w Boga mają prawidłową strukturę mózgu”. Redakcja w zeszłym roku była autorem największego biologicznego nonsensu. Napisali wtedy, że "naukowcy udowodnili doświadczalnie, że znak Krzyża zabija zarazki i zmienia właściwości optyczne wody”.

*Bzdury od kilku lat zbiera redakcja portalu totylkoteoria.pl. *Rozpoczęło się głosowanie na tę największą w 2017 roku. Ideą projektu jest krytyka pseudonaukowych treści głoszonych przez osoby publiczne. Swoje głosy można oddawać za pośrednictwem portalu.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić