o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Nauczyciele wysyłają uczniów na "Smoleńsk", bo się boją?

172
Podziel się

W sieci pojawił się wpis ojca, z którego wynika, że nauczyciele wysyłają uczniów na pokaz filmu Antoniego Krauzego pod w pływem nacisków dyrekcji.

Nauczyciele wysyłają uczniów na "Smoleńsk", bo się boją?
(Grzegorz Kozakiewicz/FORUM)
bDTBlwoR

Teoretycznie przymusu nie ma. Co prawda rzeczniczka ministerstwa edukacji stwierdziła po premierze, że "to wszystko się wydarzyło, w związku z czym trzeba o tym (na lekcjach historii) mówić", ale oficjalne stanowisko MEN jest takie, że o wyjściu do kina decyduje dyrekcja.

Są jednak takie przypadki, jak ZSP nr 3 w Wejcherowie. W tej szkole dzieci wysyła się do kin "w ramach lekcji historii, wiedzy o społeczeństwie i godziny wychowawczej", bo kierownictwu placówki zależy "na patriotycznym wychowaniu młodzieży". Podobna sytuacja i bunt rodziców miała miejsce w Radomsku w ZSG nr 5.

Rodzice są podzieleni, a nauczyciele mogą być zastraszani. Pokazuje to m.in. nowy, krążący po sieci, wpis o szkolnej wywiadówce. Jeśli jest autentyczny, dowodzi rzeczywistego problemu lęku przed konsekwencjami odmowy.

bDTBlwoT

W tracie spotkania z wychowawczynią klasy, rodzice dzieci zostali poinformowani, iż w tym miesiącu jest przewidziane wyjście do kina, w związku z czym potrzebna jest wpłata na wejściówki, zaopatrzenie dzieci w bilety na komunikację miejską itp., czyli norma. (...) Na krótkie info ode mnie i kilkorga innych rodziców, że nie życzymy sobie, by dzieci wybrały się na taki film, otrzymaliśmy odpowiedź, iż będzie on przerabiany tak na j. polskim, jak i historii. Po rejwachu i solidnej awanturze, gdy wszyscy wyszli, zamieniłem kilka słów z wychowawczynią. I dowiedziałem się, że ma kilka lat do emerytury, że dyrektor dostał jasne wytyczne, że ona się nie sprzeciwi - czytamy na piekielni.pl

W pierwszy weekend po premierze na "Smoleńsk" poszło ok. 107 tys. osób. Czy to dużo? Według tvp.info to rewelacyjne dane, a zdaniem reżysera Andrzeja Saramonowicza - nie.

Szału nie ma, a klientela "religii smoleńskiej" jeszcze raz pokazała, że nie lubi wydawać na to, co może dostać za darmo. Najwyraźniej czekają na emisję w TVP. (...) Wedle mojej wiedzy, film o kosztach produkcji 10 milionów złotych, musi mieć w Polsce ok. 1,5 miliona widzów, by wyjść za zero i dopiero zacząć zarabiać. Przy ledwo 107 tysiącach w pierwszy weekend, nie ma na to szans - czytamy - podkreślił reżyser.

Jeszcze za wcześnie na podsumowanie zainteresowanie Polaków "Smoleńskiem". Na rzetelne dane przyjdzie czas za kilka tygodni. Nie bez znaczenia będzie zestawienie informacji o sprzedaży biletów z kin wyświetlających "Smoleńsk" w dni powszednie, w czasie godzin szkolnych, z liczbą biletów na pokazy weekendowe.

bDTBlwoZ

Autor: Jan Muller

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDTBlwpu
KOMENTARZE
(172)
Ara
5 lata temu
Masakra! Nie dość że sączy się ten smoleński jad w głowy dorosłych to jeszcze dzieci będą skrzywiać tym chłamem. Wara od najmłodszych !!!
marek
5 lata temu
moda na smoleńsk odcinek 1701 :-)
ehh
5 lata temu
Czego narzekacie? Sami sobie wybraliście taką bandę, która głośno krzyczy "smoleńsk!" a tymczasem nawet pomnika umyć nie ma kto raz w miesiącu, czy trawę skosić :) Taka to jest wasza władza (i niestety moja). Nie wiem czy płakać czy się śmiać.
bDTBlwpv
anka
5 lata temu
to gorsze niz komuna postokroć !!!!!!!!!!!!
aaa
5 lata temu
A czego spodziewaliście się po tym małym zakompleksionym prezesiku. Niedługo będziemy stawiać pomniki boskiemu Lechowi
Najnowsze komentarze (172)
adam
5 lata temu
w Polce miała być druga Irlandia, Japonia a są drugie Niemcy ( szkoda że z 38 roku ) .
po-pis
5 lata temu
Ponoć mamy demokrację a nie pisokrację. Każdy ma prawo wyboru więc łapy precz piso-katolicy od naszych dzieci, a jak się nie podoba to emigracja do Watykanu :)
mm
5 lata temu
kocyk macierka kilka sekund temu zapytaj prezesa jak zostal szczesliwym posiadaczem kamienicy w warszawie....mysle ze w bardzo podobny sposob.....
m
5 lata temu
kocyk macierka kilka sekund temu zapytaj prezesa jak zostal szczesliwym posiadaczem kamienicy w warszawie....mysle ze w bardzo podobny sposob.....
pomożemy
5 lata temu
Jeszcze obowiązkowe pochody w maju. Pamiętacie :) ?
bolo
5 lata temu
Komuna wróciła
logika
5 lata temu
Prosta sprawa rodzice wypisują każdy swojemu dziecku zwolnienie i cała klasa nie idzie na film. NIKOGO NIE MOZNA ZMUSIĆ jesli to nie jest obowiązkowe.
harry1
5 lata temu
witaj komuno!!!!!! A było już tak fajnie. Szkoda.
bDTBlwpn
H
5 lata temu
TO KTO JEST RODZICEM W NIEMCZECH ROBILI TO SAMO A MY MMAY BYC SLOWIANSKIM KRAJEM CHESCIANSKIM MILOSC A NIE NAKAZY I PRAWDA.ALBO ODBUDOWA ALBO TO SAMO I LEGINEI LUDZIE KOLO PREZESA ROZNI ALE JEMU UDALO SIE SEJMIKI TROCHE STEPEROWAC WAZNE ZKIM JEMU PO DRODZE RADZE LEPIJE DOBIERAC PERSONEL WAZNE MAINY MOGA LEC PRZEZ PERSONEL PREZESZ MA WIZJE HONOR ALE CZY WSZYSCY KOLO NIEGO TEZ CZY NIE ROBAI DYWERSJI ZANIZAJAC WIARYGODNOSCSWOJA OSOBA JEMU ROBAIC KRECIA ROBOTE. W MAISTECZKACH WSZELAKICH ZADNEJ ZMIANY KAZDE AMBERD GOLD WSZELAKIE DZIALALO I DZIALA .BAL TRWA NIEKUPUJE S EI BROSZKI DO SUKIENKI GDY NIE MA PIENEIDZY BO POTEM ZABIORA I BROSZKE I SUKEINKE I DACH .BAL KONFERENCJI CHODNIKOW DROG NIBY PLACOW ZABAW FESTIWALI A A NIE MA W NICH KIEPUROWSKEIGO CZY ANIELSKIEGO. BIESIADY BAL TRWA NA TYTANIUKU OBY NIE PRZEZ KADRY
bbbbb
5 lata temu
WejHerowie
Pamiętam
5 lata temu
Jak za komuny.
marek
5 lata temu
moda na smoleńsk odcinek 2016 :-)
Darek
5 lata temu
To najlepiej pomordować ludzi, żeby trumny były i dalej siedzieć bezkarnie u władzy???
aykey
5 lata temu
pisze się Wejherowo ignorancie
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić