Wróć na
Radosław Opas
|

Niemcy. Basen tylko dla muzułmanów podzielił ludzi

728
Podziel się

Już wkrótce we Frankfurcie może powstać pływalnia, na którą wstęp będą mieć wyłącznie muzułmanie. Na taki pomysł wpadł lokalny biznesmen Abdullah Zeran. 38-letni właściciel fabryki mydła w Niemczech prowadzi zbiórkę pieniędzy w sieci i szuka inwestorów, którzy chcieliby pomóc mu w realizacji projektu. Koncepcja basenu tylko dla wyznawców islamu podzieliła niemieckie społeczeństwo.

Niemcy. Basen tylko dla muzułmanów podzielił ludzi
(East News, AFP/EAST NEWS)

Pomysłodawca ma dalekosiężne plany. Jednym z głównych założeń nowo wybudowanego ośrodka w Niemczech miałaby być m.in. segregacja płci. Według Zerana na pływalni powinny obowiązywać zasady pozwalające przebywać na niej w jednym momencie wyłącznie kobietom lub mężczyznom. Mężczyzna twierdzi też, że muzułmanki powinny korzystać z basenu, na którym nie ma wyznawczyń innych religii. Miejsce dla nich w zamyśle byłoby całkowicie zamknięte.

Muzułmańscy rodzice mają problem, gdy dzieci w klasie razem uczą się pływać. Rodzice chcą, aby dziewczynki i chłopcy byli rozdzieleni. Mogliśmy i chcemy oferować lekcje pływania dla muzułmańskich dziewcząt w naszej pływalni i dlatego szukamy współpracy z kuratorium – powiedział Abdullah Zeran w rozmowie z regionalną gazetą HNA.

Pływalnia ma być miejscem wyłącznie dla pobożnych i konserwatywnych muzułmanów. Obecnie 38-latek szuka miejsca we Frankfurcie, w którym basen mógłby zostać wybudowany. Do jego atrakcji należałyby np. brodzik, sauna czy turecka łaźnia parowa. Wśród wyposażenia dla wyznawców islamu byłyby też gabinety masażu, punkt z żywnością halal oraz sala modlitewna.

Przeprowadziłem badania rynku i stwierdziłem, że baseny dla ortodoksyjnych muzułmanów są luką, którą można wypełnić – dodał syn tureckich gastarbeiterów.

Pomysł zrodził falę sprzeciwu. Koncepcja pływalni, z której mogliby korzystać tylko muzułmanie spotkała się z twardą reakcją środowisk politycznych w Niemczech. Krytykuje ją m.in. rzecznik ds. polityki integracyjnej Socjaldemokratycznej Partii Niemiec Turgut Yüksel.

Pan Zeran swoją propozycją dzieli społeczeństwo, polaryzując i szkodząc procesowi integracji – mówi Turgut Yüksel.

Abdullah Zeran nie widzi nic złego w nowym basenie. Pomysłodawca odpiera zarzuty i głosy krytyki. Twierdzi, że "każdy ma prawo do zaspokajania sowich potrzeb w taki sposób, jaki chce". Mężczyzna uważa, że koszty gruntu miałyby oscylować w okolicy 3 mln euro. Budowa samego obiektu wynieść ma natomiast 100 mln euro.

To jest wyłącznie basen. To nie ma znaczenia. Niektórzy z nas chodzą do meczetu w piątki, inni w soboty do synagogi, a jeszcze inni w niedziele do kościoła. A mimo to wiele nas łączy – spiera się 38-letni właściciel fabryki mydła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(728)
czarna masa
5 miesięcy temu
wracać do macierzy i tam budować co chcecie
REX
5 miesięcy temu
fajnie !!! pływalnia dla muzułmanów ----- to tak jak chodniki w 1939 roku były wyłącznie dla Niemców w niektórych miastach w OKUPOWANEJ POLSCE !!!
edwood
5 miesięcy temu
fajnie , oczywiście zaraz po otwarciu powinien być zakaz wstępu muzłumanów na baseny publiczne , tam tylko ateiści i chrześcijanie
Jihad ruszył
5 miesięcy temu
zaczynają dzielić
andre64
5 miesięcy temu
Coraz wieksze zadania i na tym sie nie skonczy. W Szwecji sa juz plywalnie , w ktorych separacji plci to juz norma. Szkoly koraniczne, stanowiska pracy przygotowane dla muzlmanow, modlitwy na zewnatrz przez glosniki , slychac na pol miasta. Kalifat szwedzki.
Najnowsze komentarze (728)
Bo
4 miesiące temu
I teraz uwaga w państwie europejskim nie muzułmańskim basen tylko dla muzułmanów a nie tylko np dla mieszkańców danego kraju dziwne .
fg
4 miesiące temu
To będzie nie basen tylko spokojne, pozbawione kontroli miejsce spotkań islamistów. Jak sobie pościelecie tak się wyśpicie Niemcy ...
Łociec
4 miesiące temu
Nur fur Araben? Na tramwajach tyz?
Grzegorz
4 miesiące temu
Integracja egoistycznej chorej ideologii
Twój nick
4 miesiące temu
"...każdy ma prawo do zaspokajania sowich potrzeb w taki sposób, jaki chce". Co to są "sowie" potrzeby? Inne niż nietoperzowe?
nono
5 miesięcy temu
niemiecki wlasciciel fabryki mydła hmmmmmmm
Miro
5 miesięcy temu
Sądziłem że Niemcy jednak uczą się na własnych błędach. Zapomnieli że podobna sprawa była kiedyś z Turkami ściągniętymi w 60 latach do pracy
Nie kumaty
5 miesięcy temu
Jak się mydlić tzn modlić w czasie kąpieli
Ernest
5 miesięcy temu
Spryciarzeg. Kąpać się w tych ciuchach.. Dosypac Ariela i przy okazji pranie się zrobi... 😋
Set
5 miesięcy temu
Hmm Niemiec i w dodatku właściciel fabryki mydła... To nie brzmi dobrze..
EUROPEJCZYK
5 miesięcy temu
PYTAM DLACZEGO W EUROPIE BABY ZE SZMATAMI NA ŁBIE I NIE TYLKO WŁAŻĄ DO BASENÓW ? GDZIE SANEPID ?
Polokokta
5 miesięcy temu
Ludzie co wy się tak spinacie. Państwa Niemieckiego już nie ma to jest państwo Muzułmańskie, czekać tylko kiedy będą chcieli zmienić nazwę Niemiec na inną :). Pani Angela ze swoimi kolegami zaprosili cały bliski wschód i afrykę do siebie to niech teraz ich tam utrzymują. Niemcy to słabe państwo jeśli dają się kontrolować imigrantom, który wprowadzają jakieś swoje rządy i domagają się ich respektowania a niemcy ( taki był zamysł że małej litery ) na to przystają. Śmiech na sali. Jak ktoś przychodzi do mnie do domu to przestrzega moich zasad a nie robi co mu żywnie się podoba.
Michael
5 miesięcy temu
hahahahahaha... dobre Kocham nasz kraj coraz bardziej
laufer
5 miesięcy temu
bardzo dobry pomysł z basenem= dlaczego nikt się nie oburza na " kebabownie" tylko dla białasów"niiewiernych"...tam "muzeum manie" nie chodzą żreć jak nie wiecie dlaczego to się domyślcie ( smacznego życzę koneserom " kebaba")
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić