Radosław Opas
|

Niemcy. Basen tylko dla muzułmanów podzielił ludzi

736 reakcji
0
8
728
Podziel się

Już wkrótce we Frankfurcie może powstać pływalnia, na którą wstęp będą mieć wyłącznie muzułmanie. Na taki pomysł wpadł lokalny biznesmen Abdullah Zeran. 38-letni właściciel fabryki mydła w Niemczech prowadzi zbiórkę pieniędzy w sieci i szuka inwestorów, którzy chcieliby pomóc mu w realizacji projektu. Koncepcja basenu tylko dla wyznawców islamu podzieliła niemieckie społeczeństwo.

Niemcy. Basen tylko dla muzułmanów podzielił ludzi
(East News, AFP/EAST NEWS)

Pomysłodawca ma dalekosiężne plany. Jednym z głównych założeń nowo wybudowanego ośrodka w Niemczech miałaby być m.in. segregacja płci. Według Zerana na pływalni powinny obowiązywać zasady pozwalające przebywać na niej w jednym momencie wyłącznie kobietom lub mężczyznom. Mężczyzna twierdzi też, że muzułmanki powinny korzystać z basenu, na którym nie ma wyznawczyń innych religii. Miejsce dla nich w zamyśle byłoby całkowicie zamknięte.

Muzułmańscy rodzice mają problem, gdy dzieci w klasie razem uczą się pływać. Rodzice chcą, aby dziewczynki i chłopcy byli rozdzieleni. Mogliśmy i chcemy oferować lekcje pływania dla muzułmańskich dziewcząt w naszej pływalni i dlatego szukamy współpracy z kuratorium – powiedział Abdullah Zeran w rozmowie z regionalną gazetą HNA.

Pływalnia ma być miejscem wyłącznie dla pobożnych i konserwatywnych muzułmanów. Obecnie 38-latek szuka miejsca we Frankfurcie, w którym basen mógłby zostać wybudowany. Do jego atrakcji należałyby np. brodzik, sauna czy turecka łaźnia parowa. Wśród wyposażenia dla wyznawców islamu byłyby też gabinety masażu, punkt z żywnością halal oraz sala modlitewna.

Przeprowadziłem badania rynku i stwierdziłem, że baseny dla ortodoksyjnych muzułmanów są luką, którą można wypełnić – dodał syn tureckich gastarbeiterów.

Pomysł zrodził falę sprzeciwu. Koncepcja pływalni, z której mogliby korzystać tylko muzułmanie spotkała się z twardą reakcją środowisk politycznych w Niemczech. Krytykuje ją m.in. rzecznik ds. polityki integracyjnej Socjaldemokratycznej Partii Niemiec Turgut Yüksel.

Pan Zeran swoją propozycją dzieli społeczeństwo, polaryzując i szkodząc procesowi integracji – mówi Turgut Yüksel.

Abdullah Zeran nie widzi nic złego w nowym basenie. Pomysłodawca odpiera zarzuty i głosy krytyki. Twierdzi, że "każdy ma prawo do zaspokajania sowich potrzeb w taki sposób, jaki chce". Mężczyzna uważa, że koszty gruntu miałyby oscylować w okolicy 3 mln euro. Budowa samego obiektu wynieść ma natomiast 100 mln euro.

To jest wyłącznie basen. To nie ma znaczenia. Niektórzy z nas chodzą do meczetu w piątki, inni w soboty do synagogi, a jeszcze inni w niedziele do kościoła. A mimo to wiele nas łączy – spiera się 38-letni właściciel fabryki mydła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

728
0
8
KOMENTARZE
(728)
czarna masa
2 miesiące temu
wracać do macierzy i tam budować co chcecie
REX
2 miesiące temu
fajnie !!! pływalnia dla muzułmanów ----- to tak jak chodniki w 1939 roku były wyłącznie dla Niemców w niektórych miastach w OKUPOWANEJ POLSCE !!!
edwood
2 miesiące temu
fajnie , oczywiście zaraz po otwarciu powinien być zakaz wstępu muzłumanów na baseny publiczne , tam tylko ateiści i chrześcijanie
Jihad ruszył
2 miesiące temu
zaczynają dzielić
andre64
2 miesiące temu
Coraz wieksze zadania i na tym sie nie skonczy. W Szwecji sa juz plywalnie , w ktorych separacji plci to juz norma. Szkoly koraniczne, stanowiska pracy przygotowane dla muzlmanow, modlitwy na zewnatrz przez glosniki , slychac na pol miasta. Kalifat szwedzki.
Najnowsze komentarze (728)
Bo
2 miesiące temu
I teraz uwaga w państwie europejskim nie muzułmańskim basen tylko dla muzułmanów a nie tylko np dla mieszkańców danego kraju dziwne .
fg
2 miesiące temu
To będzie nie basen tylko spokojne, pozbawione kontroli miejsce spotkań islamistów. Jak sobie pościelecie tak się wyśpicie Niemcy ...
Łociec
2 miesiące temu
Nur fur Araben? Na tramwajach tyz?
Grzegorz
2 miesiące temu
Integracja egoistycznej chorej ideologii
Twój nick
2 miesiące temu
"...każdy ma prawo do zaspokajania sowich potrzeb w taki sposób, jaki chce". Co to są "sowie" potrzeby? Inne niż nietoperzowe?
nono
2 miesiące temu
niemiecki wlasciciel fabryki mydła hmmmmmmm
Miro
2 miesiące temu
Sądziłem że Niemcy jednak uczą się na własnych błędach. Zapomnieli że podobna sprawa była kiedyś z Turkami ściągniętymi w 60 latach do pracy
Nie kumaty
2 miesiące temu
Jak się mydlić tzn modlić w czasie kąpieli
Ernest
2 miesiące temu
Spryciarzeg. Kąpać się w tych ciuchach.. Dosypac Ariela i przy okazji pranie się zrobi... 😋
Set
2 miesiące temu
Hmm Niemiec i w dodatku właściciel fabryki mydła... To nie brzmi dobrze..
EUROPEJCZYK
2 miesiące temu
PYTAM DLACZEGO W EUROPIE BABY ZE SZMATAMI NA ŁBIE I NIE TYLKO WŁAŻĄ DO BASENÓW ? GDZIE SANEPID ?
Polokokta
2 miesiące temu
Ludzie co wy się tak spinacie. Państwa Niemieckiego już nie ma to jest państwo Muzułmańskie, czekać tylko kiedy będą chcieli zmienić nazwę Niemiec na inną :). Pani Angela ze swoimi kolegami zaprosili cały bliski wschód i afrykę do siebie to niech teraz ich tam utrzymują. Niemcy to słabe państwo jeśli dają się kontrolować imigrantom, który wprowadzają jakieś swoje rządy i domagają się ich respektowania a niemcy ( taki był zamysł że małej litery ) na to przystają. Śmiech na sali. Jak ktoś przychodzi do mnie do domu to przestrzega moich zasad a nie robi co mu żywnie się podoba.
Michael
2 miesiące temu
hahahahahaha... dobre Kocham nasz kraj coraz bardziej
laufer
2 miesiące temu
bardzo dobry pomysł z basenem= dlaczego nikt się nie oburza na " kebabownie" tylko dla białasów"niiewiernych"...tam "muzeum manie" nie chodzą żreć jak nie wiecie dlaczego to się domyślcie ( smacznego życzę koneserom " kebaba")
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić