Wróć na
Bartłomiej Bajerski
|

Niespokojny koniec roku w Korei Północnej. Kim Dzong Un wydał rozkaz

297
Podziel się

Przywódca Korei Północnej nakazał zaostrzenie walki z korupcją. W całym kraju trwa czystka, która dotyka nie tylko urzędników uznanych przez reżim za skorumpowanych, ale także ich rodziny.

Niespokojny koniec roku w Korei Północnej. Kim Dzong Un wydał rozkaz
(Getty Images)
bCHMHCmt

Celem polowań są ludzie, których krewni zostali uwięzieni za poważne przestępstwa i członkowie rodzin uciekinierów z Korei Północnej - twierdzi źródło cytowane przez południowokoreańską gazetę "The Chosun Ilbo".

Reżim stosuje zbiorową odpowiedzialność. Bliscy Koreańczyków, którzy podpadli władzom, są wypędzani ze stolicy. Jednak czystka trwa nie tylko w Pjongjangu, działacze Partii Robotniczej kontrolują urzędników nawet w najodleglejszych regionach kraju. Na niemal całą administrację komunistów padł blady strach.

Od początku weryfikacji funkcjonariusze partii i organów ścigania, biorący łapówki od handlarzy, przemytników i handlarzy ludźmi, stali się bardzo nerwowi - podaje inne źródło z miasta Sinuiju przy granicy z Chinami.

bCHMHCmv

Wszystko dzieje się na polecenie najwyższych władz.

Kim Dzong Un nakazał Partii Robotniczej wzmocnienie walki z przestępczością pod koniec roku - mówią doniesienia z Korei Północnej.

Przywódcę Korei Północnej miała rozwścieczyć korupcja w jego najbliższym otoczeniu. Łapówkarstwo wykryto ponoć wśród oficerów z głównego dowództwa gwardii, która odpowiada za bezpieczeństwo Kim Dzong Una.

Władze przygotowywały społeczeństwo na czystkę. 19 grudnia w partyjnej gazecie uznawanej za przekaźnik myśli Kima ukazał się artykuł zrównujący korupcję ze zdradą. Komentatorzy podkreślają, że w samej walce z łapówkarstwem nie ma niczego złego, jednak w Korei Północnej do więzień i przed plutony egzekucyjne z takimi zarzutami mogą trafić też ludzie po prostu niewygodni dla władz. Obserwatorzy dodają, że niedopuszczalne jest karanie rodzin oskarżonych urzędników, a środki represji wobec uwięzionych są niewspółmierne.

bCHMHCmB

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCHMHCmW
KOMENTARZE
(297)
co to za rewe...
2 lata temu
kaczyniak kazał zamknąć szefa knf juz dawno!
ryba
2 lata temu
Kim tak trzymac nie popuszczac.
Hmm
2 lata temu
Ma ktoś dowody na to, że na hasło naszego genseka kima-una-jarokwacza jego wasale oddali nagrody co to im się należały? No i jakie są losy ich rodzin? Zmienili stanowiska w spółkach skarbu państwa, czy awansowali? Wie ktoś?
bCHMHCmX
Kryslc
2 lata temu
Myślicie glupki że tutaj o korupcję chodzi hehehe.
pol
2 lata temu
pączek zajada z pozłacanej michy a obywatele trawę ludzie kiedy się wreszcie obudzicie
Najnowsze komentarze (297)
swoj
2 lata temu
tak jak u stalina.....obsesja.....
xx
2 lata temu
KIm i wasze komentarze to dowód na to że człowiek nadal nie zlazł z drzewa.
sien
2 lata temu
Można podesłać Kimowi niepożądany element lewacki z Polski wyszkolony do prześladowania polskich patriotów w SKW pochodzenia trockistowskiego.
patriota
2 lata temu
witam tak powinno być w Polsce za korupcje łapówki kara smierci lub praca w kopalni Uranu na całych rodzin i krewnych nikt by nie kradł pis powinno wprowadzić takie kary
antycep
2 lata temu
take care of your boss....the next can be worst
afrykaner
2 lata temu
kiedy w kaczym dole?
Ryszard
2 lata temu
to samo winno się zrobić w Polsce, uczmy się od mądrzejszych, tych ludzi co prywatyzowali Polskie miasta i Polską Gospodarkę - ograbiając Polski Naród. Kim by im pokazał. .... w ciągu 1 dnia by ich już nie było na tym świecie
gość
2 lata temu
Można? Można!
bCHMHCmP
dobre słowo n...
2 lata temu
Och, gdyby tak Kim przyjechał do Polski na jeden dzień i zrobił czystkę wśród polityków ...
Str
2 lata temu
Kiedy taki rozkaz wyda Kim Jar Kacz?
post
2 lata temu
On jest najbardziej skorumpowanym złodziejem. To on okrada naród z jedzenia, wolnosci, dostepu do mediów.To on zyje w luksusie za pieniadze narodu a nie swoje bo nic nie wypracował i nie wytworzył. To bandyta polityczny i narodowy. Każdy taki bandyta skonczy tak samo i jego rodzina.
Donald
2 lata temu
Trzeba zafundować to samo tym co się uważali za działaczy PO.Demokracja to dla nich złodziejstwo i służalczość ale nie Polsce.
runbaook
2 lata temu
cała PO w Korei została by rozsztrelana ;-)
Patyrick
2 lata temu
jaki mają problem z wariatem . mogę przekazac kontakt na chorwacje .Będzie zawał serca albo wypadek .I Korea będzie wolna .
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić