REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Olga Wilk21.09.19 (17:57)

Podstępem zwabili je do niewolniczej pracy. Handlarze ludźmi złapani

Strażnicy graniczny zatrzymali trzy osoby podejrzane o handel ludźmi. Śledztwo w tej sprawie nadzorowała Prokuratura Okręgowa w Słupsku.
Straż Graniczna / Youtube.com

Dwóch mężczyzn i kobieta miało podstępem zwabić obywatelki Ugandy do niewolniczej pracy w firmie na terenie powiatu słupskiego. 29-latek i 30-latka to Belgowie na co dzień mieszkający w Polsce. Najstarszy z podejrzanych to 45-letni Polak z województwa mazowieckiego.

W sumie zwerbowali 9 kobiet, które trudna sytuacja materialna zmusiła do desperackich poszukiwań pracy. Ofiarom proponowano korzystne zatrudnienie z zakwaterowaniem. Na miejscu okazywało się jednak, że warunki pracy daleko odbiegają od obietnic. Trojgu podejrzanym zarzuca się, że od stycznia do kwietnia zmuszali kobiety do pracy, stosowali wobec nich przemoc psychiczną i wykorzystywali powstały stosunek zależności.

REKLAMA

Belgów zatrzymano w Słupsku, Polaka kilka dnia później w Warszawie. 29-latek i 30-latka zostali aresztowani na 3 miesiące, służby zabezpieczyły też należące do nich 200 tys. zł na poczet przyszłych kar i odszkodowań. Trzeci z podejrzanych ma zakaz opuszczania kraju i zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 50 tys. zł. Wszystkim zatrzymanych za handel ludźmi grozi od 3 do 15 lat więzienia.

Oglądaj też: #KresyŚwiata: Brutalna prawda o kobietach. Są tu zniewolone przez mężczyzn

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij