Seweryn Dracki| 

Polacy na wakacjach: wynosić czy nie wynosić jedzenia z restauracji w hotelu? [BADANIE]

312

"Polacy na wakacjach nie potrafią się zachować. Podczas wyjazdów all inclusive myślą, że wszystko im wolno i wynoszą jedzenie z restauracji do pokojów". Słyszeliście lub czytaliście takie rzeczy nie raz? My postanowiliśmy zapytać samych Polaków, co myślą o takich praktykach.

Polacy na wakacjach: wynosić czy nie wynosić jedzenia z restauracji w hotelu? [BADANIE]
(iStock.com)

Czy zjawisko jest powszechne? To tak naprawdę ciężko sprawdzić, choć pewnie wielu z nas podczas wakacyjnego pobytu w hotelu widziało taki obrazek: po śniadaniu/obiedzie/kolacji (niepotrzebne skreślić) ktoś zabiera ze szwedzkiego stołu owoce i upycha je po kieszeniach, croissanty i kawałki ciasta pakuje w serwetki, a na talerzyk ładuje wędlinę i sery. I jeszcze jogurcik, wiadomo. Potem siup, do pokoju. A jedzenie? Tak w razie czego, na później.

Oczywiście wielu może się obruszyć: skoro jest all inclusive, to dlaczego by nie? Dwa najważniejsze powody są najbardziej prozaiczne. Hotele nie chcą brać odpowiedzialności za stan naszego zdrowia po zjedzeniu potraw, które były przechowywane w nieodpowiednich warunkach (a z tym mamy do czynienia w hotelowych pokojach). Drugi powód jest jeszcze bardziej przyziemny.

Jedzenie w pokojach to więcej brudu i sprzątania w pokojach - mówi nam pracownik jednego z hoteli.

Zobacz także: Zobacz także: Chodzą po plaży i sprzedają orzeszki. Ich zarobki robią wrażenie

A jaki stosunek do tego wynoszenia jedzenia z hotelowych restauracji mają sami Polacy? Czy rzeczywiście uważają to za obciach, czy jednak za pełnoprawne zachowanie tych, którzy przecież zapłacili? O to zapytaliśmy na panelu badawczym Ariadna.

Okazuje się, że Polacy jak to Polacy - są bardzo podzieleni. 33 proc. z ankietowanych ocenia takie zachowanie negatywnie, zaś 38 proc. nie widzi w tym nic złego. Zdania nie ma zaś 29 proc. respondentów.

Tak "rozstrzelone" wyniki dotyczące postrzegania tej kwestii gwarantują na pewno jedno: nadal część z nas będzie wynosić jedzenie z hotelowych restauracji mimo zakazu, tym samym wprawiając drugą część z nas w osłupienie i oburzenie, że tak w ogóle można się zachowywać.

A co wy myślicie o tym temacie?

Przeczytaj też:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić