Olga Wilk| 

Policjant nawet się nie zawahał. Zatrzymał ruch na autostradzie

40

Policjanta z Florydy obwołano bohaterem po tym, jak zatrzymał ruch na autostradzie, by uratować potrąconego przez samochód psa. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Policjant nawet się nie zawahał. Zatrzymał ruch na autostradzie
(Facebook.com, Pinellas Park Police Department)

Funkcjonariusz Joseph Puglia z Pinellas Park zmierzał do pracy drogą międzystanową 275. W pewnym momencie zauważył leżącego na jezdni psa. Zwierzę zostało chwilę wcześniej potrącone przez inny pojazd.

Na nagraniu z kamery samochodowej widać moment, w którym policjant blokuje pas ruchu i wybiega z auta, by ratować czworonoga. Jak później opowiadał, pies "dawał znaki życia", postanowił więc zawieźć go do szpitala dla zwierząt.

Na chwilę zamarło mi serce. Potem zobaczyłem, że oddycha. Wróciłem do samochodu po koc ratunkowy, w który zawinąłem psa. Nie chciałem spowodować jeszcze większych obrażeń - relacjonował Puglia w rozmowie z WFTS-TV.

Zobacz także: Oglądaj też: Pościg na piratem drogowym

W szpitalu okazało się, że zwierzę miało mnóstwo szczęścia. Jego obrażenia były powierzchowne, a weterynarze są pewni, że wkrótce całkowicie dojdzie do zdrowia. Ponieważ pies nie był zachipowany, do tej pory nie udało się odnaleźć jego właściciela. Bohaterski policjant postanowił nazwać go Lucky (z ang. "szczęściarz").

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić