Za pomocą Poli można sprawdzić pochodzenie produktów znajdujących się na sklepowych półkach. Często nie mamy pewności, czy dany produkt jest wytwarzany przez polskich firmę, czy może firma została już częścią międzynarodowego koncernu. Pola ma pomagać rozstrzygać m.in. takie wątpliwości.
Chcecie lepiej płatnej pracy w Polsce? Zacznijcie myśleć, komu jako konsumenci wpłacacie swoje pieniądze - mówił w natemat.pl, Jakub Lipiński, współtwórca aplikacji.
*Aplikację udostępniono 11 listopada. *To data symboliczna. Jak twierdzi jeden z twórców Poli Jakub Lipiński, dzięki niej będzie można wspierać polskich producentów, a nawet przyczynić się do rozwoju polskiej gospodarki i tworzenia miejsc pracy.
Równie dobrze Niemiec czy Francuz mogą zainstalować Polę na swoim smartfonie i świadomie pomijać polskie produkty, wybierając własne narodowe marki - mówił Jakub Lipiński, pytany o to, czy nie boi się, że jego aplikacja uderzy w zagraniczne koncerny.
W pierwszych dwóch tygodniach po premierze aplikację pobrało 24 tys. osób. W tym samym czasie zeskanowano ponad 60 tys. produktów. To bardzo dużo. Szczególnie, że aplikacja nie doczekała się wielkiej kampanii reklamowej, a jej premiera odbyła się bez większego rozgłosu.
Aplikacja jest darmowa. Można ją pobrać na smartfona z systemem Android, Apple iOS, a także Windows Mobile. Pracujący przy projekcie robili to w czasie wolnym i nie liczą, że dzięki Poli zarobią fortunę. Chodzi im głównie o informowanie polskich konsumentów. W uzupełnianiu danych pomagają społeczności: Koduj dla Polski, Klub Jagielloński, a także Instytutu Logistyki i Magazynowania Politechniki Warszawskiej.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.