Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Pozwolili na zlot neonazistów

1
Podziel się

Ok. 350 neonazistów spotkało się na trzydniowym zlocie pod angielskim Cambridge. Policja była przekonana, że podczas imprezy będą zbierane datki na organizację charytatywną Pomoc dla Bohaterów (Help for Heroes), wspierającą wojskowych i ich rodziny.

Pozwolili na zlot neonazistów
(Youtube.com)
bETRMyet

Organizatorzy wystąpili o pozwolenie na „prywatną imprezę muzyczną”. Policja i Rada Hrabstwa Cambridgeshire nie miały nic przeciwko, dając wiarę w szczytny cel spotkania podkreślony we wniosku.

Współpracowaliśmy z organizatorami i właścicielem posiadłości. Podczas wydarzenia nie doszło do żadnego przestępstwa – powiedziała rzecznika Hrabstwa Cambridgeshire w rozmowie "Metro".

bETRMyev

Zjechali się, by uczcić rocznicę śmierci swojego idola. Ian Stuart Donaldson, założyciel grupy głoszącej wyższość białej rasy Krew i Honor, zmarł w 1993 r. Nieformalna organizacja jest zakazana w Europie i Rosji.

Podczas koncertu neonaziści śpiewali piosenki o „białej sile”. Nad sceną nie zabrakło swastyki i godła Trzeciej Rzeszy. "Metro" szacuje, że większość uczestników imprezy przyjechała z zagranicy, m.in. z Niemiec, Holandii i Polski.

To wydarzenie nie było zarejestrowane przez naszą działalność charytatywną i nie akceptujemy datków od grup ektremistycznych. Wpłaty od tej grupy (Krew i Honor, przyp. red.) będą odrzucone - brzmi oświadczenie Pomocy dla Bohaterów.

Autor: Paulina Kwiatkowska

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bETRMyeB
bETRMyeW
KOMENTARZE
(1)
zabij lewaka
5 lata temu
o boże w trakcie imprezy nie doszło do zadnego przestepstwa i jak teraz lewaki maja zyc? nie bedzie afery na cały swiat
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić