Prosty trik na niepłacenie zaległego abonamentu

83

Poczta Polska od dawna wysyła wezwania do zapłaty zaległego abonamentu radiowo-telewizyjnego. Jeśli wyślesz im to pismo, dadzą ci spokój.

Prosty trik na niepłacenie zaległego abonamentu
(Shutterstock.com, shutterstock.com)

Tak przynajmniej twierdzi mecenas Maksymilian Markowski. W rozmowie z magazynbusinessman.com zdradza sposób na anulowanie opłaty za abonament RTV. Jego zdaniem wystarczy wysłać do Poczty Polskiej list o treści:

W związku z otrzymanym pismem z UP nr (tu numer pisma) z dnia (data), na podstawie art. 73 KPA wnoszę o wydanie z akt sprawy uwierzytelnionych odpisów dokumentów, na podstawie których wysunięto wobec mojej osoby roszczenia zawarte w w/w piśmie. Uwierzytelnione kopie proszę wysłać na mój adres pocztowy.

*Mecenas powołuje się na pewien kruczek prawny. *Przypomina rozporządzenie ministra z 25 września 2007 roku mówiące o tym, że wszystkie rejestracje telewizorów straciły ważność w listopadzie 2008 roku. Co to oznacza w praktyce?

Od tego czasu Poczta Polska miała obowiązek w ciągu roku nadać odbiornikom indywidualne numery identyfikacyjne, o czym musiała powiadomić ich właścicieli. W przeciwnym razie nie ma podstaw ściągać opłat – tłumaczy mecenas Markowski.

Autor: Izabela Kowalik

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić