aktualizacja 

Przełomowe odkrycie na rosyjskiej Syberii

Zmarzlina potrafi zdziałać cuda. Latem tego roku pracownicy Akademii Nauk w Jakucji trafili na niesamowite znalezisko. Teraz można je zobaczyć.

Szczątki
Szczątki (Academy of Sciences of Yakutia/The Siberia Times)

Szczątki lwów zostały odkryte na rosyjskiej Syberii. Według specjalistów, drapieżniki mogły przemierzać śnieżne pustkowia ponad 10 tys. lat temu - informuje portal siberannews.com.

Naukowcy nie spoczywają na laurach. Istnieje szansa, że odkryją, dlaczego lwy wyginięły na terenach syberyjskich. W tym celu szukają materiału genetycznego, który powie im więcej o historii drapieżników.

Prehistoryczne lwy nie potrafiły usiedzieć w miejscu.Przemierzały świat od Wysp Brytyjskich po Europę Północną, Rosję, Alaskę i północną Kanadę. Jak donosi "Siberian Times", odnaleziony ssak jest jednym z najlepiej zachowanych tak wiekowych zwierząt, jakie kiedykolwiek odkryli naukowcy.

*Znalezisko można oglądać w Jakucku. *Poza lwami w lokalnym muzeum na zwiedzających czeka wiele aktrakcji. Wśród nich można zobaczyć m.in. szczątki słynnego mamuta Yukiego, które liczą sobie 39 tys. lat.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

KOMENTARZE WYŁĄCZONE
Sekcja komentarzy coraz częściej staje się celem farm trolli i polem do dezinformacji. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość komentowania pod tym artykułem.
Redakcja o2.pl
Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić