o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Przypalały dzieci papierosami, biły, zastraszały. Przywódczyni grupy miała 12 lat

203
Podziel się

Grupa nastolatek z Siedlec znęcała się nad rówieśnikami. Nagrania ze swoich "popisów" wrzucały do sieci.

Przypalały dzieci papierosami, biły, zastraszały. Przywódczyni grupy miała 12 lat
(Facebook.com)
bDUyGKsB

Terroryzowały nawet starsze dzieci. 12-letnia Amelia była prowodyrką "gangu" dziewięciu nastolatek, które poniżały, opluwały i przypalały papierosami kolegów ze szkoły i podwórka.

Przesyłały sobie nagrania z poniżania ofiar. Swoim zachowaniem chciały budzić szacunek starych kolegów. Sprawa wyszła na jaw, kiedy opublikowanym przez nie nagraniem zainteresowały się media.

bDUyGKsD

Kazały jej uklęknąć. Ofiara była otoczona przez grupę nastolatek, które przypalały ją papierosami. Jedna z nich trzymała ją za kark, żeby nie mogła się wyrwać. To nie był pierwszy taki incydent, a nagrana dziewczynka nie była jedyną ofiarą "gangu".

Sprawa trafiła do prokuratury i sądu rodzinnego. Postępowanie jest niejawne. Szkoły, do których chodzą agresorki i ich ofiara nie chcą zdradzić, czy nastolatki wcześniej sprawiały problemy wychowawcze.

Trzeba pamiętać, że wina leży po stronie dorosłych. Psycholog Agnieszka Balcerzak podkreśla, że rodzice i szkoła musieli przegapić sygnały, które zapowiadały takie zachowania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDUyGKsJ
Zobacz także: Zobacz także: Przetrwał 320 mln lat. Nastolatkom już nie dał rady
bDUyGKte
KOMENTARZE
(203)
wkurzona matk...
3 lata temu
Dlaczego chroni się sprawców procesem niejawnym...???????
płk. dr inż. ...
3 lata temu
Do takich czynów zdolny jest tylko zwyrodniały psychiatrycznie, spaczony osobnik ludzki, dla którego nie ma miejsca w społeczeństwie ludzi normalnych. Izolować od społeczeństwa do końca życia takiego monstrum i trzymać krótko jak w Czarnym Delfinie. Zero kontaktów z ludźmi, nawet strażnikami. Cela dwa metry na jeden, zero okna, żarówka 25W na osiem godzin na dobę, łóżko, kibel. Zero książek, telewizora, internetu, nic. Tylko ściany, podłoga, sufit, drzwi, żarówka i kojo. Żarcie raz dziennie, dieta Berii, tj. 600 kalorii maksimum, zero mięsa, kasza i warzywa wystarczą w zupełności plus woda, zero sztućca, ma żreć gołymi łapami. Łaźnia, zimna woda, raz na tydzień. Zero korespondencji i zero kontaktu ze światem zewnętrznym, nawet ze strażnikami. Łachy więzienne szare z przemysłowego sukna plus drewniane chodaki, tzw. "klumpy". I tyle, posadzić i trzymać aż nie zdechnie ze starości, chorób lub gdy sam sobie taki ktoś życie odbierze, sprawdzona metoda - to połknięcie własnego języka.
G
3 lata temu
W takiej sytuacji podchodzisz i z otwartej w twarz i golisz jej łeb na łyso. Trzeba pokazać jej jak się czuje ofiara.
bDUyGKtf
ehh
3 lata temu
Że rodzice? 12 lat i nie wie, że nie wolno robić krzywdy innym ludziom? Jaja se robicie! To nie powinna być sprawa dla sądu rodzinnego, tylko normalny sąd karny i więzienie i resocjalizacja, a jak się nie udaje, to dożywotnia izolacja. To nie są problemy wychowawcze, to nie jest materiał do poprawczaka. To jest niebezpieczna patologia.
fawe
3 lata temu
Rodzice i te młode gówniaki powinni dostać porządne lanie. Nienawidzę prześladowania. Przywódczyni gangu i każda z tych małych dziewuch powinny iść do poprawczaka.
Najnowsze komentarze (203)
Socjolog
3 lata temu
Odstrzelić gówniary bo z takiego materiału tylko Tereski wyrosną !
Emeryt
3 lata temu
Macie efekty bez stresowego wychowania. Ale bądźmy dobrej myśli za jakiś czas zaczną odbierać życia innym i będziecie dalej za bezstresowym wychowaniem?
Polka
3 lata temu
Według mnie to mają zaburzenia na tle emocjonalnym ,mogą być agresywne w przyszłości i mieć chorobę jakąś na tle psychicznym ,ponieważ atakują bez powodu z wlasnych potrzeb czy problemów osobistych-wyrządzając -szkodę i uszkodzenia organizmu -kogoś z swoich przyczyn prywatnych a to znaczy ,że łamią prawa wobec ludzi w tym przupadku dzieci bo chcą ! Powinno to być karane -szpitalem psychiatrycznym ,ponieważ z swoich przyczyn prywatnych -wyrządzają szkody i uszkodzenia tym dzieciom -naruszając im -młodziutką ,zdrową i racjonalną psychikę a to prowadzi do tego stanu ,w jakim one znajdują się tzw,odbić się może choroba tylko na innych tłach u nich ,np,depresją bo poczują się np,gorsze od nich lub słabsze czy bojące się w przyszłości takich osób a strach to ma wielkie oczy i mogą być na tle lękowowym i bać się nawet żyć czyli mieć jak one problemy ze sobą przez ich ingerowanie się w zycie tym dzieciom bo takie czy jakie ! Są bez akceptacji do tych dzieci i nie powinny z nimi mieć kontaktu
Hele
3 lata temu
To beda mamy i zony ..
Cześć
3 lata temu
Pokolenie "róbta co chceta"
Brak slow
3 lata temu
Dziewczeta robia sie gorsze od chlopakow.Poprawczak, ostry rygor do 18 roku zycia, publikacja zdjec i kawny proces.Ofiary tez mialy robione zdjecia.
As007
3 lata temu
Jako rodzic bal bym się co najmniej o zdrowie sprawczyn. Dobranoc.
Werrr
3 lata temu
PATOLOGIA KTÓREJ MIEJSCE WRAZ Z RODZICAMI JEST W KRYMINALE.
bDUyGKsX
xxx
3 lata temu
Teraz trzeba jeszcze dać nauczycielom 1000 zł podwyżki. Przecież oni tak wspaniale wychowują.
POPOPmyker
3 lata temu
Chłopiec bał się dziewcząt do czego to doszło przez to nie agresywne wychowanie
Karola
3 lata temu
Nade mna "koleżanka" znęcała się psychicznie przez całą podstawówkę. Zgłaszałam nauczycielom, nikt nie reagował
piotrekk
3 lata temu
kara chyba powinna być surowa??
janek20
3 lata temu
zrobił bym z nimi sex z tymi 12lat mmmmmm mam 20l
adrian
3 lata temu
chciałbym zrobić sex z jedną z tych 12latek mmmmmmmmmm mam 20lat może by były chetne
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić