Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla04.10.18 (15:47)

Rosja próbowała zhakować śledztwo w sprawie katastrofy MH17

O cyberatakach poinformowała holenderska minister obrony. Rosja jest oskarżona o bezpośredni udział w zestrzeleniu samolotu lecącego nad Ukrainą 17 lipca 2014 r.
EMMANUEL DUNAND / East News

Ataki mieli przeprowadzić oficerowie wywiadu. Władze Holandii potwierdziły informację o tym, że rosyjscy hakerzy próbowali włamać się do komputerów osób zaangażowanych w śledztwo w sprawie katastrofy samolotu Malaysia Airlines - informuje ABC News.

Nie udało się. Ogłoszono, że próby włamania zostały udaremnione przez holenderskich informatyków.

REKLAMA

Byliśmy świadomi zagrożeń, jakie płyną z interesów Rosji w tym śledztwie i podjęliśmy odpowiednie kroki zapobiegawcze. Wciąż jesteśmy czujni - powiedziała Ank Bijleveld, holenderska minister obrony.

Śledczy byli jednym z celów hakerów. Ataki przeprowadzono również na Organizację ds. Zakazu Broni Chemicznej i Światową Agencję Antydopingową.

Rosja jest głównym podejrzanym w śledztwie. Zespół dochodzeniowo-śledczy złożony z obywateli Australii, Belgii, Malezji, Holandii i Ukrainy stwierdził, że system rakietowy użyty do zniszczenia samolotu był własnością Rosji. Kreml zaprzeczył jakiemukolwiek zaangażowaniu w upadek MH17.

Katastrofa wstrząsnęła całym światem. Zestrzelenie samolotu Malaysia Airlines spowodowało śmierć 283 pasażerów i 15 członków załogi. Był to drugi incydent z udziałem samolotu Boeing 777-200ER należącego do malezyjskich linii lotniczych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Rosja ćwiczy na Bałtyku. Ministerstwo Obrony pokazuje nagranie

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij