aktualizacja 

Samolot w płomieniach na lotnisku w Dubaju

9

Samolot linii Emirates ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich musiał awaryjnie lądować. Według relacji świadków ogień był skutkiem tarcia "brzuchem" maszyny o podłoże - podała telewizja "Channel NewsAsia".

Samolot w płomieniach na lotnisku w Dubaju
(twitter.com, Airport Webcams)

Boeing 777 leciał z indyjskiego Thiruvananthapuram do Dubaju. Tam lądował awaryjnie bez wysuniętego podwozia. Według lokalnych mediów wszyscy pasażerowie lotu EK521 (w liczbie 275 osób) zdążyli się bezpiecznie ewakuować. Tę informację potwierdził rząd ZEA. Linia pasażerska zamieściła na Twitterze zdawkowy komunikat:

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Emiraty potwierdzają, że na Międzynarodowym Lotnisku w Dubaju doszło do incydentu 3 sierpnia 2016 roku o około 12:45 po południu czasu lokalnego - brzmi treść komunikatu.

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcie dymu wydobywajacego się z samolotu:

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wszystkie loty zostały przekierowane na zapasowe lotniska. Według przewoźnika opóźnienie związane z incydentem może wynieść do 4 godzin. Na razie nie ma oficjalnej informacji na temat przyczyn awarii podwozia.

Autor: Mateusz Kijek

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić