Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
17.05.16 (19:28)

Sekret prawdziwego szczęścia ujawniony!

Jak osiągnąć prawdziwe szczęście? Według nauki nie potrzeba nam mnóstwa gadżetów, drogich samochodów i pełnego konta. Nawet miłość nie jest konieczna. A więc co właściwie jest niezbędne?
Shutterstock.com

Znany neurobiolog odkrył sekret szczęścia. Jaak Panksepp z Bowling Green State University w Ohio twierdzi, że to dążenie do celu, a nie jego osiągnięcie, jest czynnikiem decydującym o naszej radości i spełnieniu - informuje "Independent".

Badania naukowca dowodzą, że realizacja pragnień nie daje trwałego szczęścia. Panksepp wyróżnił siedem pierwotnych emocji: zadowolenie wynikające z zabawy, panikę, troskę, żądzę, strach, gniew i poszukiwanie. To właśnie ta ostatnia wpływa na poczucie prawdziwego szczęścia. Dopamina, która wpływa na odczuwanie przyjemności, łączona jest z instynktem poszukiwania. Im więcej szukamy nowych informacji, tym więcej nasz mózg wydziela dopaminy, wywołując syndrom nagrody.

REKLAMA

Łatwo to można sprawdzić na własną rękę. Zacznijcie podążać za marzeniami, a od razu odczujecie zmianę we własnym życiu i samopoczuciu. Wasz mózg będzie wiedział, że robicie to, co zbliża was do upragnionego efektu. Wystarczy zrobić krok, a nie od razu przekroczyć metę.

Autor: Bartosz Nowak

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij