o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Skandal w Rio. Trener oddał mocz do kontroli za zawodnika

7
Podziel się

Szkoleniowiec lekkoatletów reprezentacji Kenii został przyłapany na próbie oszustwa podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. John Anzrah usiłował wystąpić w roli zawodnika i oddać własny mocz do analizy podczas kontroli antydopingowej i podpisał wszystkie związane z testami dokumenty. Mężczyzna został w trybie natychmiastowym odesłany do kraju.

Skandal w Rio. Trener oddał mocz do kontroli za zawodnika
(PAP, Lukas Schulze)
bEShgJcR

Incydent naruszył wizerunek reprezentacji Kenii. O usunięciu szkoleniowca z kadry narodowej zdecydował szef Kenijskiego Komitetu Olimpijskiego Kip Keino.

Nie możemy tolerować takiego zachowania, każda próba oszustwa dotycząca badań antydopingowych będzie przez nas ujawniana - powiedział.

To kolejny przypadek łamania zasad przez Kenijczyków w Rio. Wcześniej wydalony z Brazylii został menadżer lekkoatletów Michael Roticha, który wpadł podczas dziennikarskiej prowokacji przeprowadzonej przez pracowników "Sunday Timesa". Mężczyzna miał obiecać dziennikarzom przekazanie poufnych informacji na temat testów na obecność narkotyków w zamian za wysoką gratyfikację pieniężną.

bEShgJcT

Po powrocie do Kenii Rotich został zatrzymany przez służby. Menedżer spędzi za kratkami przynajmniej miesiąc. Sąd nie zezwolił mu na opuszczenie aresztu za kaucją. W kwietniu prezydent Kenii podpisał ustawę, która przewiduje pozbawianie wolności sportowców przyłapanych na dopingu - podaje TVN24.

Autor: Kamil Królikowski

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEShgJcZ

bEShgJdu
KOMENTARZE
(7)
1
5 lata temu
karać się powinno zawodników więzieniem za doping to szybko zainteresowanie by spadło i sport był by czysty .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
gosc
5 lata temu
No coz PLUC na Ruskich ze brali Doping a w RIO jest Sodoma
gosc
5 lata temu
No coz PLUC na Ruskich ze brali Doping a w RIO jest Sodoma
bEShgJdv
slr
5 lata temu
to są tacy sportowcy co nie biorą koksu ? Chyba nie , no może w Orlikach /
da@a
5 lata temu
A może naszemu prezydentowi też by podsunąć do podpisu...?
Koksu
5 lata temu
Muusiał bym być głupi żeby to brać a trądzik po prostu dojrzewam Haha a w ogule to się obrażam i już nie będę reprezentował was trener mógł też oddać za mnie mocz
Obserwator
5 lata temu
Zawodnicy którzy się koksują nie różnią się wcale od złodzieji. W sposób nieuczciwy chcą wejść w posiadanie czegoś co do nich nie należy. Tacy ludzie nie powinni startować w żadnej konkurencji sportowej. W przypadku zawodników, którzy byli finansowani przez państwo, należałoby żądać zwrotu zainwestowanych pieniędzy i do tego karać jak za przestępstwo defraudacji.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić