Skandal w Rio. Trener oddał mocz do kontroli za zawodnika

11

Szkoleniowiec lekkoatletów reprezentacji Kenii został przyłapany na próbie oszustwa podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. John Anzrah usiłował wystąpić w roli zawodnika i oddać własny mocz do analizy podczas kontroli antydopingowej i podpisał wszystkie związane z testami dokumenty. Mężczyzna został w trybie natychmiastowym odesłany do kraju.

Skandal w Rio. Trener oddał mocz do kontroli za zawodnika
(PAP, Lukas Schulze)

Incydent naruszył wizerunek reprezentacji Kenii. O usunięciu szkoleniowca z kadry narodowej zdecydował szef Kenijskiego Komitetu Olimpijskiego Kip Keino.

Nie możemy tolerować takiego zachowania, każda próba oszustwa dotycząca badań antydopingowych będzie przez nas ujawniana - powiedział.

To kolejny przypadek łamania zasad przez Kenijczyków w Rio. Wcześniej wydalony z Brazylii został menadżer lekkoatletów Michael Roticha, który wpadł podczas dziennikarskiej prowokacji przeprowadzonej przez pracowników "Sunday Timesa". Mężczyzna miał obiecać dziennikarzom przekazanie poufnych informacji na temat testów na obecność narkotyków w zamian za wysoką gratyfikację pieniężną.

Po powrocie do Kenii Rotich został zatrzymany przez służby. Menedżer spędzi za kratkami przynajmniej miesiąc. Sąd nie zezwolił mu na opuszczenie aresztu za kaucją. W kwietniu prezydent Kenii podpisał ustawę, która przewiduje pozbawianie wolności sportowców przyłapanych na dopingu - podaje TVN24.

Autor: Kamil Królikowski

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić