REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla10.06.19 (13:45)

Strzelanina na dworcu w Szwecji. "Wrzeszczał, że ma bombę"

Dramatyczne sceny na dworcu w szwedzkim Malmo. Policjanci zastrzelili mężczyznę, który groził pasażerom pistoletem i bombą.
PAP/EPA/JOHAN NILSSON / PAP

Wszystkie jednostki zostały wezwane na dworzec. Tuż po godzinie 10:00 w poniedziałek policja w szwedzkim mieście Malmo została zaalarmowana doniesieniem o próbie zamachu bombowego. Na dworcu głównym niezidentyfikowany anglojęzyczny mężczyzna groził podróżnym rzekomo posiadanymi bombą i pistoletami.

Krzyczał na cały głos i groził, że ma bombę. Niektórzy ludzie bali się, ale inni myśleli tak jak ja „Ten człowiek jest szalony” - powiedział świadek gazecie "Sydsvenskan".

REKLAMA

Kilkakrotnie rzucał o ziemię torbą, w której miały znajdować się ładunki wybuchowe. Świadek podkreśla, że za pierwszym razem nikt nawet nie spojrzał na "szaleńca", dlatego napastnik krzykiem i groźbami skutecznie przyciągnął uwagę podróżnych - informuje "Sydsvenskan".

Zobacz też: Szaleniec w tunelu

Kiedy przyjechała policja, wrzasnął do nich: "To jest prawdziwe, mam broń!" - relacjonuje świadek.

Szybko został postrzelony. Napastnik został przewieziony do szpitala, gdzie wkrótce zmarł. W oświadczeniu wydanym około godziny 11:00 policja poinformowała, że stacja została ewakuowana i ogrodzona. Nikt oprócz napastnika nie został ranny.

Prawdopodobnie saperzy zdetonowali ładunek. Reporter "Sydsvenskan" pół godziny po wydaniu komunikatu miał słyszeć huk eksplozji dochodzący z peronu. Policja rozpoczęła śledztwo i zapowiedziała więcej patroli na ulicach Malmo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij