Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Krzysztof Narewski
|
aktualizacja

Szpiegowska wpadka Kima. Przez to wybuchają wojny

18
Podziel się:

Władze Korei Południowej groźną prowokacją reżimu Kim Dzong Una nazwały wysłanie nad ich terytorium szpiegowskiego drona. Rozbitą maszynę przechwycono na jednym ze wzgórz.

Szpiegowska wpadka Kima. Przez to wybuchają wojny
(PAP/EPA, Yonhap)

Samolot bezzałogowy rozbił się w pasie strefy demilitaryzacyjnej. Znaleźli go południowokoreańscy żołnierze. Nie było do końca pewne czy to maszyna z Korei Północnej. Jednak dane z komputera pokładowego nie pozostawiły wątpliwości.

Naruszenie naszej przestrzeni powietrznej przez północnokoreańskiego drona i robienie zdjęć naszym bazom wojskowym to pogwałcenie warunków rozejmu i umowy o nieagresji. To groźna prowokacja – cytuje Jeon Dong-jina z Ministerstwa Obrony Narodowej serwis Channel News Asia

Technikom udało się odtworzyć pełną trasę lotu drona. Latał ok. 5,5 godziny, zrobił ok. 550 zdjęć. Maszyna przeleciała nad systemami obronnymi Korei Południowej ok. 220 km od Seulu. Nieco więcej czasu spędziła podglądając amerykański system rakietowy THAAD. Po wszystkim zawróciła w okolicach miasta Seongju.

Korea Północna szykuje się na ewentualny atak ze strony USA. Rozbudowa arsenału, w tym nuklearnego, nie podoba się Radzie Bezpieczeństwa ONZ. W odpowiedzi na działania reżimu, w zagrożonym konfliktem rejonie od stacjonują amerykańskie siły. Wśród nich lotniskowiec atomowy USS Carl Vinson. Regularnie prowadzone są wspólne ćwiczenia z Koreą Południową. O pokoju mówi się już bardzo rzadko.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(18)
fert
5 lata temu
To jest podpucha, żeby oczernić Kima w oczach świata. Ta zabawka nie doleciałaby nawet z Warszawy do Grójca, a oni próbują Wam tu wmówić, że to badziewie wysłał osobiście Kim. Żenujące :-)
lskskd;lf
5 lata temu
kiedy Polska zbuduje chodziarz ze dwa lotniskowce !!!!!!!!!!!!!!!!
Realsita
5 lata temu
ahahaha...to pewnie jakiś północnokoreanski modelarz wypuscil i mu wiatr sciagnął na poludnie hahahahaah
MAR
5 lata temu
KTO TO REDAGUJE ,,Władze Korei Południowej groźną prowokacją reżimu Kim Dzong Una nazwały wysłanie nad ich terytorium szpiegowskiego drona. Rozbitą maszynę przechwycono na jednym ze wzgórz.''
Art
5 lata temu
W Korei Północnej znajdują się złoża bardzo zadkich minerałów odkrytych dość nie dawno. Będzie tak jak z ropą i bliskim wschodem podbija kraj tłumacząc się wprowadzeniem demokracji a potem ich firmy zajmą sie wysyłka surowców
AntyTeza
5 lata temu
Poludniowa Korea wyraziła zgodę na 1 Thaad. Okazało się że mają 3. Premier Korei nie wie jak to się stało.
gnomy
5 lata temu
Tu jakiś człowiek od referendum oświatowego. W obecnej sytuacji zalecamy lekturę Abrahama Lincolna, on wskazywał co może zrobić naród z dyktatorami. Legalnie. :) Radia Maria nie słuchamy- w cuda ( na Wiejskiej, i nie tylko) nie wierzymy. :))))))
cena wpadki
5 lata temu
Dwu wujków, jedna ciotka, 10 generałów, spora grupa pułkowników tłuściocha stała się paszą dla psów, które potem zje dyktator, operator drona został potraktowany miotaczem ognia, a cała jego jednostka trafiła wraz z rodzinami do 4 pokolenia do obozów. Chudziutki nie toleruje fuszerek. :))))))))
lewak
5 lata temu
Coś słaby ten pd koreański system ochrony powietrznej. Gdyby nie awaria drona, toby nawet nie wiedzieli, że coś takiego lata po ich niebie.
nieuk
5 lata temu
Kim on jest...?
krystek
5 lata temu
"w zagrożonym konfliktem rejonie od stacjonują amerykańskie siły" Polska język trudna język....
Kirk
5 lata temu
Najgorsze jest to, że tak na prawdę nie wiemy jaka jest prawda. Równie dobrze ta wiadomość może być ukartowana przez Amerykanów po to by mieli później pretekst do ataku (podobnie jak w Iraku)? Może oczywiście być prawdziwa i rzeczywiście Kim wysłał tego drona. Ale jeżeli on zarzuci komuś kłamstwo i się nie przyzna to kto mu uwierzy? No właśnie nikt. Cały ten świat to jedno wielki bagno.
True
5 lata temu
Piękny artykuł, trzeba czytać ze zrozumieniem. "Rozbitego drona znaleźli zołnierze w strefie zdemilitaryzowanej."... "Korea Północna przygotowuje się naa ewentualny atak ze strony USA."
asfdsadf
5 lata temu
Chwila, a te lotniskowce to niby co tam robią?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić