Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Tajlandia. Strzelec z centrum handlowego zabity

25
Podziel się:

Żołnierz, który strzelał do ludzi w centrum handlowym w Nakhon Ratchasima został zabity przez tajskie służby. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła z początkowych 20 do 26. Rannych zostało 57 osób. Zabójca relacjonował masakrę w mediach społecznościowych.

Tajlandia. Strzelec z centrum handlowego zabity
(PAP)

W masakrze w centrum handlowym zginęło w sumie 26 osób. Liczba ofiar śmiertelnych w największej strzelaninie w historii Tajlandii wzrosła z początkowych 20 do 26. Rannych zostało 57 osób, z czego 25 już wypisano ze szpitali. 32-letni sierżant Jakrapanth Thomma miał najpierw zabić kilka osób w domu i bazie wojskowej, zanim pojechał do centrum handlowego w mieście Nakhon Ratchasima, gdzie otworzył ogień do przypadkowych ludzi.

To było przerażające, ponieważ słyszałam od czasu do czasu strzał z pistoletu. Długo czekaliśmy, aż policja przyjedzie i nam pomoże, wiele godzin - powiedziała 27-latka ewakuowana przez wojsko i policję z centrum handlowego.

Służby zastrzeliły zabójcę w niedzielę nad ranem. Wcześniej z budynku ewakuowano setki osób. Centrum handlowe było pełne ludzi, którzy robili zakupy przed Magha Puja, jednym z najważniejszych buddyjskich świąt. Nieoficjalnie wiadomo, że pod koniec dramatu zabójca zabarykadował się w piwnicy centrum handlowego.

Zobacz też: Atak w Jerozolimie. Zaczął strzelać do policji. Wszystko nagrały kamery

Strzelec relacjonował masakrę w mediach społecznościowych

Dzień przed atakiem Thomma opublikował na Facebooku post o przygotowaniach do zemsty. Nie sprecyzował jednak, na kim i za co miałby się mścić. W czasie masakry również korzystał z mediów społecznościowych, pytając znajomych, czy ma się poddać oraz publikując zdjęcia. Facebook jeszcze w trakcie ataku usunął jego konto.

Nie wiemy, dlaczego to zrobił. Wygląda na to, że oszalał - powiedział Kongcheep Tantrawanit, rzecznik ministerstwa obrony.

Strzelec pracował w bazie wojskowej w pobliżu Nakhon Ratchasima. Niedługo przed śmiercią zabił jednego z żołnierzy próbujących go powstrzymać, a dwóch kolejnych ranił. W sumie 21 osób wciąż pozostaje w szpitalu - informuje "Straits Times". Służby przywiozły na miejsce zbrodni matkę 32-latka, która próbowała przekonać syna do poddania się. Ona również nie ma pojęcia, co było przyczyną ataku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(25)
Jest źle
3 lata temu
Chińczykom przez koronawirusa posypał się chiński nowy rok. W Tajlandii w święto buddyjskie żołnierz dokonał masakry.
Ziemianin
3 lata temu
Bo służba wojskowa to najpodlejsze, patriotyczne zniewolenie człowieka. Dlatego odbija...
Jan bez Ziemi
3 lata temu
To dobry chłopak był i mało pił...
hmhm
3 lata temu
ludzie na łep dostaja
aaaaaaaaaaaaa
3 lata temu
miał w chwili śmierci tyle lat co Jezus . Zamiast zabijać powinien w centrum handlowym głosić ze niedziela to dzień święty i handlu oraz zakupów nie powinno być . My w Polsce głosimy tę prawdę i radujemy sie z przestrzegania bożego 7 dnia wypoczynku
bob
3 lata temu
ruptacohceta po tajsku
literat
3 lata temu
rollo ,bez urazy przeczytaj po polsku to co sam napisałeś używając odpowiednich liter polskich i znakow interpunkcyjnych .
Mario
3 lata temu
Najbardziej szkoda dzieci i kobiet, jeśli są wśród ofiar. Szkoda, że nie poszedł po rozum do głowy i nie popełnił samobójstwa jak człowiek. Zamiast tego to pociągnął za sobą rzeszę niewinnych osób
z55
3 lata temu
Co oni zrobili z Syjamu.Gdzie sa teraz Syjamowie?
ekspert
3 lata temu
Najłatwiej się strzela do nieuzbrojonych osób, gdyby każdy miał rewolwer nie byłoby tak łatwo.
widz
3 lata temu
Każdy zdrowy obywatel powinien mieć broń bo niby jak ma się bronić przed uzbrojonym szaleńcem.
sda
3 lata temu
co ta wiara robi z ludzmi === CZEMU NIE PODAJECIE JAKIEJ WIRAY BYL ZAKLAMANCY
Haha
3 lata temu
Matke🤣 jak by moja przywiezli w takiej sytuacji to bylo by jeszcze gorzej!🤣
KarinaSe
3 lata temu
Świetnie ( getbadgirl. com )
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić