Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Jan Muller
|

Tajna broń Macierewicza. Zaskakujący kontrakt

97
Podziel się

Antoni Macierewicz zatrudnił byłego głównego prokuratora Międzynarodowego Trybunału Karnego. Argentyńczyk Luis Moreno-Ocampo na zlecenie polskiego rządu ma odzyskać wrak tupolewa.

Tajna broń Macierewicza. Zaskakujący kontrakt
(PAP/Wojciech Pacewicz/Getty Images)

Najpierw ustali, co działo się w kokpicie, a potem spróbuje odzyskać wrak prezydenckiej maszyny. Tak swoje plany w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" opisuje ekspert ds. prawa międzynarodowego wynajęty przez władze RP. Kontrakt podpisano w połowie marca. Do czego zobowiązał się śledczy?

Zapewniam niezależną i bezstronną opinię, opierając się na prawie międzynarodowym, co ma doprowadzić do rozwiązania problemu i zwrócenia wraku samolotu. W rozmowie z Antonim Macierewiczem zgodziliśmy się, że mój wkład ma mieć charakter wyłącznie ekspercki, doradczy w kontekście prawa międzynarodowego - powiedział Moreno-Ocampo.

Zacznie od przesłuchania rozmów z kokpitu. Interesuje go ostatnia godzina lotu 10 kwietnia 2010 roku.

O ile wiem, to istnieją i funkcjonują różne wersje rozmów z kabiny pilotów rządowego samolotu, który rozbił się w Smoleńsku. Trzeba przeprowadzić analizę naukową nagrania, ustalić, do czego faktycznie doszło, kto co mówił, czy rzeczywiście ktoś wchodził czy nie - tłumaczy były prokurator MTK.

Moreno-Ocampo uważa, że jest w stanie ocenić "jak te rozmowy wyglądały, co tam się działo". Zastrzega jednak, że nie obiecał polskiemu rządowi pełnego powodzenia swojej misji.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(97)
pyra
5 lata temu
Sorry,a kiedy zakończą wydawanie pieniędzy podatnika celem wyjaśnienia katastrofy pod Smoleńskiem??? Z własnych pieniędzy tego nie robią! Za spiskowe teorie dziejów, niektórym NOBEL można wręczyć.NIE MOIM KOSZTEM ta "zabawa"!!!
lkkkiopi,;igj...
5 lata temu
No i tak ma być. Części polakierują, Rydzyk poświęci i będą sprzedawać części ze św. Tu polewaj.
szopka jak ni...
5 lata temu
mam nadzieję, że powstrzymają się chociaż przed wypowiedzeniem wojny Rosji...
afrykaner
5 lata temu
na kiego grzyba ten złom potrzebny.
Aquarius 43
5 lata temu
No to ruskie zrobią im drugie Falklandy...
Ola
5 lata temu
Szczujnia niemiecka w akcji, tyle w temacie
Miś
5 lata temu
Najnowsze newsy Lotniskowiec USS San Eskobar wpłynął na Bałtyk , Komandosi z Małkinii małej wylądowali w okolicach Smoleńska , trwa szukanie dowodów - Miejscowi mieszkańcy - po popijawie z Komandosami znależli wiele dowodów osobistych i są do odebrania w recepcji - straty własne jeden ( Zenek ) zaginął w akcji trafił go pocisk 0,7 mm - podejrzanie szklany - straty przeciwnika - rozbito krzesło , zapchano ubikację , a miejscowa siła sprzątająca powiedziała że najmie się sprzątać chlew bo tu się brzydzi :
Psik
5 lata temu
na miejscu Antoniego poszedłbym o krok dalej- do komisji smoleńskiej zatrudniłbym Putina
bleble
5 lata temu
a ja myślałem że to Misiewicz jest do zadań specjalnych
podatnik
5 lata temu
Ok! Ile nas to znowu będzie kosztowało zapytam bo to ,że gość nic nie wskóra to już wiadomo / zresztą już to zastrzegł / ...ale mnie podatnika interesuje ile znowu Macierewicz wyrzucił w błoto naszych pieniędzy ?
jmil
5 lata temu
,,ODBIERZE'' ? za moich młodych lat to się mówiło że ,,aż się cioci spoci a wujkowi ochlapnie ''
xery
5 lata temu
Idiotyczny artykuł. Kto w to uwierzy to jest takim samym jak ten artykuł. Media to jednak mają przebicie na pranie mózgów ludziom.
vito
5 lata temu
niewatpliwie bedzie zupelnie bezstronny za pieniadze Maciarewicza czyli podtanikow wyrzucone w smolenskie bloto by wskrzesic religie smolenska
owieczka
5 lata temu
Jak tylko Maciorewicz odzyska wrak, to go przekaże w "godne ręce" ojcu inwestorowi. Ojciec z paru ton aluminium zrobi ze 2 miliony medalików (a może więcej, bo kto odróżni Al z samolotu od tego z puszki po piwie...) z wizerunkiem NMP i na awersie - prezydenta profesora Lecha Kaczyńskiego. Pójdą jak świeże bułeczki po "co łaska" (ale nie mniej niż 50 zł). ALLELUJA i do przodu!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić