Telefony jednak nie powodują raka mózgu?

10

Australijscy naukowcy szukali związku między telefonami komórkowymi a nowotworami mózgu przez 30 lat. Wyniki badań są jednoznaczne: używanie komórek ani nie powoduje, ani nie zwiększa ryzyka zachorowań na ten typ raka.

Telefony jednak nie powodują raka mózgu?
(WP.PL)

Naukowcy sięgnęli aż do 1982 roku. Prześledzili przypadki raka mózgu wśród Australijczyków do 2013 roku. Nie znaleźli żadnego statystycznego dowodu na to, że telefony komórkowe mogą powodować ten typ nowotworu - informuje "Mirror".

Do 2014 roku telefonów komórkowych używało 94 procent mieszkańców Australii . W 1982 roku technologia ta dopiero raczkowała. Głośno mówiło się o tym, jakoby telefony powodowały raka mózgu. Przez 29 lat wzrost użycia komórek stale rósł, jednak liczba zachorowań się nie zmieniała. Wniosek może być tylko jeden: nie ma związku między chorobą a technologią.

Podobne 10-letnie badania przeprowadzają badacze z Londynu. W 2008 roku naukowcy z Imperial College zaczęli śledzić zdrowie 200 tys. użytkowników telefonów komórkowych. Również Szwecja i Dania sprawdzają wpływ telefonów na zachorowania na raka mózgu. Na razie jednak możemy rozmawiać spokojnie.

Bartosz Nowak

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić