To nieprawda, że kobiety szukają facetów podobnych do ojców

5

Właśnie nadszedł czas na pożegnanie się z wielkim mitem. Prawidłowość uznawana powszechnie za prawdziwą okazała się wymysłem.

To nieprawda, że kobiety szukają facetów podobnych do ojców
(Wikimedia Commons CC BY-SA, Decigallen)

Kobiety szukają partnerów podobnych do swoich braci. Udowodnili to naukowcy pod wodzą profesor Tamsin Saxton z Northumbria University. Oczywiście zasada ta dotyczy tylko tych pań, które mają męskie rodzeństwo. 27 procent kobiet uznało partnerów, z którymi są w związkach, za podobnych do swojego brata - informuje "The Independent".

Badanie polegało na dopasowaniu zdjęć. Kobiety dostały kartkę podzieloną na dwie kolumny. Z lewej było zdjęcie ich brata. Badane miały za zadanie wybrać spośród innych czterech fotografii takie, na którym jest osoba najbardziej podobna do tej na pierwszym zdjęciu. Do wyboru miały wizerunki swojego partnera, przypadkowych osób, które dobrowolnie je przekazały oraz partnerów celebrytek i gwiazd.

Nasze ustalenia nie są regułą odnoszącą się do każdej kobiety, ale stwierdziliśmy, że na poziomie większym niż przypadkowy partnerzy wykazali subtelne podobieństwo do braci badanych pań - stwierdziła profesor Saxton.

Szefowa projektu nie widzi w wynikach nic dziwnego. Według niej wszystko sprowadza się do poszukiwania "znanej sobie atrakcyjności" u potencjalnego partnera. Saxton mówi, że skoro ludzie dobierają się w pary, szukając "drugiej połowy" o podobnych zainteresowaniach, poglądach i upodobaniach, to dlaczego miałoby być inaczej, jeśli chodzi o wygląd. A przecież w każdej siostrze jest choć trochę z jej brata.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić