Wróć na
Aldona Brauła
|

Tragiczny pożar lasu w Chinach. Nie żyje 19 osób

32
Podziel się

W pożarze lasu w prowincji Syczuan w Chinach zginęło 19 osób. Większość z nich to strażacy, którzy próbowali ugasić płomienie. Ewakuowane są pobliskie miejscowości. Łącznie w akcji ratunkowej bierze udział ponad tysiąc osób.

Tragiczny pożar lasu w Chinach. Nie żyje 19 osób
(East News, Xinhua News/East News)

W pożarze chińskich lasów w prowincji Syczuan zginęło 19 osób. Jedna z ofiar to przewodnik, pozostali to strażacy biorący udział w akcji. Na miejsce zostały wysłane posiłki, zalecono ewakuację okolicznych miejscowości.

Okoliczności wybuchu pożaru nie są jasne. Płomienie miały się pojawić na jednej z farm w poniedziałek po południu. Ogień, z powodu silnego wiatru, szybko przeniósł się na pobliskie drzewa. Doniesienia te nie są oficjalnie potwierdzone.

Akcja gaszenia pożaru jest wyjątkowo trudna. Pali się las na górzystym i nierównym terenie. Niektóre miejsca są niedostępne.

Do pomocy wysłano 300 profesjonalnych strażaków. Przyłączyło się także około 700 ochotników, którzy wspierają głównie ewakuację mieszkańców. Do miasta Xichang znajdującego się w pobliżu palącego się lasu wysłano kolejnych 800 strażaków.

Sytuację regularnie monitorują drony. Prawie rok temu na tym samym obszarze, doszło do podobno zdarzenia. Wtedy w wyniku pożaru lasu zginęło 30 osób.

Chiny są jednym z państw, w którym, w ostatnich latach, zaobserwowaną zwiększoną liczbę pożarów. Spowodowane jest to zmianami klimatu i coraz bardziej niszczycielską działalności ludzi, którzy wkraczają na dzikie niegdyś obszary.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

KOMENTARZE
(32)
Anna
2 miesiące temu
Klęska za kleską! Świat zmierza do końca! Jedyna szansa ,że ludzie się zmienią!
Ktos
2 miesiące temu
wynalazł antydotum na COVID-19
zero śladów
2 miesiące temu
pewnie ciała palili tych spoza statystyk
e2rd
2 miesiące temu
wlasnie zginelo pareset tysiecy osob z powodu wirusa, nalezalo by napisac " Kolejna tragedia " .... ty tepy autorzyno artykolow z google translatora ...
HuBuu
2 miesiące temu
Proszę szanownych państwa, którzy napisali ten donosik o wytłumaxzenie mi: czemu ten pożar jest tragiczny? Skutki pożaru, owszem, mogą być tragiczne ale sam pożar?
Najnowsze komentarze (32)
Paweł
2 miesiące temu
Pożary, tsunami, trzęsienia ziemi to tylko życie planety. tysiące ludzi giną i co? Najpierw wszyscy pomagają a póżniej zapominają
Paweł
2 miesiące temu
Aniu co ty.... Te mowy o końcu świata są żałosne. Jeśli umrze nawet kilka milionów ludzi to nic wielkiego. Będzie trochę bałaganu, recesja i podobne historie a za kilka lat wszyscy zapomną, że był jakiś wirus.
Zorro
2 miesiące temu
O Chinach to już nawet nie chcę słyszeć!
korla
2 miesiące temu
Teraz być tylko hakerem i odpalić grzybki z chin na chiny i już nasz nigdy nie zarażą.
Marcin
2 miesiące temu
Ja się temu nie dziwię duża ilość ludzi oraz zakładów pracy spowodowała gigantyczne zapotrzebowanie na wodę z tego powodu studnie w Chinach są kopane do kilometra w głąb ziemi a rzeki jak jangcy i inne zamieniły się w wąski ściek ta sytuacja się nie zmieni chyba że spadnie ilość ludzi w Chinach .
taki njus
2 miesiące temu
Przypały powiedzą, że byli chorzy na koronawirusa
Real
2 miesiące temu
19 osób w Chinach, to jak jedna Kura w Stanach.
PRAWDA
2 miesiące temu
KTOŚ TU MĄCI ALBO CHINY ALBO AMERYKA JEŻELI WYJDZIE TO NA JAW NIE BEDZIE LITOŚCI
xxx
2 miesiące temu
chcą wykurzyć nietoperze?
TARENT
2 miesiące temu
GOŚCIU CZY MASZ JAKĄŚ INTELIGENCJĘ? W NARODZIE KTÓRY MA 1.5 MLD LUDZI 19 OSÓB TO JAKAŚ TRAGEDIA? 1OOO OSÓB UCZESTNICZĄCYCH W GASZENIU OGNISKA - BO INACZEJ TEGO NIE MOŻNA NAZWAĆ TO JAKAŚ SKOŃCZONA BZDURA. ZASTANÓW SIĘ JAK ZACZNIESZ PISAĆ TAKIE GŁUPOTY
Kris
2 miesiące temu
''nasi'' pewnie doliczą do koronawirusa
No ksu kał
2 miesiące temu
Teraz będziemy mieli newsu z Chin. Wypadki,kolizje i moze jeszcze kronike policyjną ?
Irena
2 miesiące temu
Powstaną kolejne wieżowce?
laik
2 miesiące temu
Moi drodzy. Czy to nie dziwne (albo o tym nie mowią) dlaczego w Chinach takim "Potężnym kraju" tak wszystko łagodni sie zakończyło? a w europie jest lawina? Ktoś kiedyś miał rację po co się zbroić, wystarczy "niewidzialna broń biologiczna" i drugie zagrożenie to INTERNIET Który kiedyś pomagał a teraz może więcej szkód narobić niż sam VIRUS
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić