o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Tworzy lek na raka. Meksykance grozi więzienie na Wyspach

64
Podziel się

39-letnia Adriana Ortega-Zeifert była doktorantką i stypendystką na uniwersytecie w Manchesterze, gdzie prowadziła "przełomowe" badania na temat raka prostaty. Z powodu błędu we wniosku wizowym oraz konfliktu z byłym partnerem grozi jej więzienie. Brytyjscy naukowcy protestują.

Tworzy lek na raka. Meksykance grozi więzienie na Wyspach
(Facebook.com, Adriana Ortega-Zeifert)
bDTIcoXp

Zapomniała wysłać kopii kilku dokumentów. 39-letnia Adriana Ortega-Zeifert od trzech lat walczy z brytyjskim ministerstwem spraw wewnętrznych o prawo do pozostania w Wielkiej Brytanii. W 2016 roku wystąpiła o przedłużenie wizy, wysyłając przelew i wypełniając większość formalności. Home Office nie dostało od niej jednak kopii kilku dokumentów.

Jeden błąd może ją bardzo drogo kosztować. Za niedostarczenie wszystkich dokumentów Meksykance grozi deportacja z Wielkiej Brytanii. Na wieść o odrzuceniu wniosku wizowego Ortegi-Zeifert, Uniwersytet w Manchesterze usunął ją z listy doktorantów.

Wcześniej dostała stypendium na badania nad rakiem. Meksykanka przyleciała do Manchesteru w 2010 roku, żeby doktoryzować się na tamtejszym uniwersytecie. Brytyjscy badacze są zachwyceni jej niedokończoną jeszcze pracą na temat raka prostaty.

bDTIcoXr
Zobacz także: Zobacz też: Restauracja zakazała wstępu dzieciom. Rozpętała się burza

Prowadzi naprawdę nowatorskie badania w dziedzinie diagnozy raka prostaty. […] Jej praca nad fibroblastami związanymi z rakiem jest przełomowa - podkreśla prof. Peter Gardner, promotor 39-latki.

Z powodu konfliktu z byłym mężem może trafić do więzienia. Ortega-Zeifert boryka się z depresją i stresem pourazowym po zakończeniu związku z agresywnym partnerem, ojcem jej trzech córek. Meksykanka podkreśla, że właśnie z tego powodu zapomniała wysłać Home Office skany wszystkich dokumentów. Teraz sąd rodzinny każe córkom 39-latki odwiedzić ojca, który niedawno wrócił do Meksyku. Jeśli pojadą, z powodu przepisów wizowych nie będą mogły wrócić do Wielkiej Brytanii przez 10 lat. Jeśli nie pojadą, ich matka może trafić za to do więzienia.

bDTIcoXx

Moje córki boją się, że będą musiały zamieszkać z ojcem na stałe. Sąd rodzinny zmusza je do podróży do Meksyku i nie przyznaje im prawa do ubiegania się o zezwolenie na pobyt stały, mimo że mieszkają w Manchesterze od prawie 10 lat - podkreśla Ortega-Zeifert.

Brytyjscy naukowcy wystosowali w ich obronie list otwarty. 300 nauczycieli akademickich i studentów podpisało list skierowany do Uniwersytetu w Manchesterze i Home Office. Kolejnych 2,5 tys. osób podpisało petycję o zezwolenie Meksykance na pozostanie w Wielkiej Brytanii i dokończenie badań - informuje "Independent". Władze uczelni tłumaczą, że regulamin nakazuje im usunąć studenta, który nie ma pozwolenia na zostanie w kraju. Home Office natomiast nie komentuje sprawy.

bDTIcoXy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDTIcoXS
KOMENTARZE
(64)
swiadomy
2 lata temu
Na bank korporacje pozwola na odkrycie leku na raka...
Jarek
2 lata temu
Nigdy nie ufajcie Anglikom . Oni włąśnie tak działają podstępnie
Faz
2 lata temu
Ona dokumenty na pewno wysłała, tylko wiadome grupy od dawna wiedziały, że kobita pracuje nad lekiem na raka i padł blady strach na potężny przemysł farmaceutyczno-medyczny, który oszacował ewentualne straty, które można liczyć w bilionach dolarów i zaczął działać. Uwalą ją, a jak zostanie wysłana do Meksyku, to już tam się nią zajmą jak trzeba i kobita przepadnie.
bDTIcoXT
khgvhgk
2 lata temu
smierdzi tu na kilometr obawą przed wynalezieniem leku na tego raka...lobby korporacyjno medyczne ma leczyć a nie wyleczyć bo to będzie zakręcenie kurka z pieniędzmi
Ultraantykomu...
2 lata temu
Gdyby smigała w burce i leżała na zasiłku mogłaby zostac i sprowadzic daleka rodzine....
Najnowsze komentarze (64)
Gosc
2 lata temu
To proste. Znaczy,że ten lek już istnieje i cyniczni wyspiarze,którym sienwydaje,że mają królowa nienchca jej płacić. Stary złodziejski numer.
Big
2 lata temu
Do www: Masz racje. Takie sa fakty z tymi okoltystycznymi praktykami. Ja tez przestrzegam. Bardzo miłe z Twojej strony ze wykazujesz troske o innych i ich przestrzegasz. Docencie to ludzie i nie intwresujcie sie tym. Wiem, ze bardzo ciekawe i wciągające, bo sam czytałem, ale nie warto, bo otwieracie furtke szatanowi.
Big
2 lata temu
Do www
abc zycia
2 lata temu
to nie o to chodzi, ona jest zagrożeniem dla polityki tego świata, bo znalazła lek na raka, a chodzi o to żeby ludzie chorowali i byli leczeni na niby, wiec zniknęły papiery
Czlowiek z pi...
2 lata temu
Na Uniwersytecie Wroclawskim w tym roku 1 raz na swiecie polaczono kregoslup i sparalizowana osoba zaczela chodzic. Unia Europejska zakazala dalszych operacji. Dziekuje za uwage zniewoleni niewolnicy.
Pomożemy w po...
2 lata temu
Niech przyjedzie do Polski z córkami,pomogliśmy już Norweżce z dziećmi,Rosjaninowi z dziećmi to możemy pomóc i jej-to sytuacja wyjątkowa jest i z pewnością pomożemy w potrzebie,tym bardziej ,że osoba ta jest niegłupia...pracowita i nie będzie siedziała na zasiłku
Ogi
2 lata temu
Z tytułu wynika, że kobiecie grozi więzienie za, jak napisano tworzenie leku na raka.
aaaaaaaaaaaaa...
2 lata temu
w 2010 przyleciala zeby robic doktorat hmm jest 2019 rok doktorat w angli robi sie 3 lata ciekawe !
bDTIcoXL
joda
2 lata temu
Sprawa się nagłośni i zaraz znajdzie się kraj, który zaoferuje jej prawo pobytu i możliwość dalszych badań. A z czym zostaną Angole ???
hej
2 lata temu
Mateuszu M. na co czekasz. Wyślij po nich samolot rządowy i przywieź je do Polski.
MISIEK
2 lata temu
Obojętne w jakim kraju, urzędnik to stan umysłu.
Grzegorz
2 lata temu
Czy nie ma innych klinik na świecie? Pomoc Brytyjska jak Polsce w 1939 r.
nob
2 lata temu
albo ktoś z tamtejszych przejmie jej dorobek i sygnuje własnym nazwiskiem i będzie wielkie odkrycie jakiegoś Anglika i nagroda Nobla w dziedzinie medycyny...niestety nie dla niej :( życze by jej się jednak udało zostać i sfinalizować badania, bo te kłody pod nogi to dziwna sprawa zwłaszcza ze jest bliska celu
Gośka
2 lata temu
żenada
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić