Używasz go codziennie. Nie uwierzysz, co się na nim znajduje!

Bakterie są wszędzie. Rzeczy codziennego użytku są "oblepione" zarazkami. Okazuje się, że na klawiaturze komputera, myszce, koszyku sklepowym czy poręczy w autobusie może być więcej bakterii kałowych niż w toalecie! Jednak w domowym zaciszu wcale nie jest bezpieczniej…

zielona łazienka
zielona łazienka (Pixabay.com)

Niestety nasze ręczniki kąpielowe nie są wcale tak czyste jak moglibyście sądzić.Stają się siedliskiem bakterii już od pierwszego użycia. Pozostawiamy tam martwe komórki skóry, cząsteczki wydzielin, moczu, a także mnóstwo bakterii z łazienki, które przedostają się na jego powierzchnię – czytamy na focus.pl

Na szczęście większość z tych mikrobów nie grozi człowiekowi. Jednak to nie zmienia faktu, że tam są i bardzo szybko się namnażają. Jak często zatem powinniśmy prać nasz ręcznik, aby nie złamać zasad higieny?

Jeśli nie jesteś w stanie wysuszyć ręcznika całkowicie, to powinieneś go używać nie więcej niż trzy razy – powiedział Business Insider, Philip Tierno, mikrobiolog i patolog z New York University School of Medicine.

Suszenie ręcznika jest tu kwestią kluczową. Uczony podkreśla, że jeśli czujemy z ręcznika jakiś zapach, nieważne jaki on jest, to oznacza, że namnażają się w nim bakterie i powinniśmy szybko go uprać. Ręczniki są idealnym środowiskiem dla bakterii: są ciepłe, wilgotne, zawierają tlen, pożywienie i mają naturalne pH.

Dzielenie ręcznika z inną osobą może stanowić zagrożenie. Naraża bowiem na kontakt z drobnoustrojami, do których nasze ciało może nie być przyzwyczajone.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić