aktualizacja 

Wiemy, gdzie powstaną pierwsze mieszkania z programu "Mieszkanie plus"

45

Pierwsze tanie mieszkania na wynajem powstaną na Odolanach na warszawskiej Woli - donosi RMF FM.

Wiemy, gdzie powstaną pierwsze mieszkania z programu "Mieszkanie plus"
(WP.PL)

Będą to niskie, maksymalnie 4-piętrowe bloki bez piwnic i garaży podziemnych. Na osiedlu ma za to powstać duży piętrowy garaż dla wszystkich mieszkańców. Na razie grunt pod mieszkania dla młodych należy do Polskich Kolei Państwowych, które wniosą go do państwowego funduszu odpowiedzialnego za budowę mieszkań - informuje Krzysztof Berenda z RMF FM.

Premier Beata Szydło jest pełna optymizmu. Zgodnie z przedstawicielami rządu twierdzi, że to kompleksowy program dla polskich rodzin lub tych, którzy chcą ją dopiero założyć. W ostatni piątek szefowa rządu przedstawiła szczegóły programu, w których ujawniła, że miesięczny czynsz za najem około 50-metrowego lokalu będzie w granicach około tysiąca złotych. Jeżeli najemca będzie płacił co miesiąc dodatkowe 200 zł, to po 30 latach mieszkanie stanie się jego własnością.

"Mieszkanie plus" będzie dostępne także w innych miejscowościach. Młodzi ludzie będą mieli szansę na wymarzone lokum także w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Łodzi. Dopiero w dalszej kolejności rząd planuje budowę mieszkań w mniejszych miejscowościach. Zgodnie z zapowiedzią pierwsi lokatorzy mają się wprowadzić już w 2019 roku.

Autor: Arkadiusz Puz

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić