aktualizacja 

Włoski turysta ranny w muzeum. Sprawdzał, czy instalacja artystyczna jest prawdziwa

131

Wielu zwiedzających Muzeum Serralves w Porto zastanawiało się, czy czarna dziura w podłodze jest prawdziwa, czy to tylko namalowana plama. Po wypadku Włocha wątpliwości już nie będzie.

Włoski turysta ranny w muzeum. Sprawdzał, czy instalacja artystyczna jest prawdziwa
(Youtube.com, fundacaoserralves)

Włoski turysta postanowił osobiście sprawdzić, czy z podłogi zieje dziura. Nie chciał już dłużej snuć teorii i uznał, że najlepiej będzie wkroczyć do akcji. Śmiało zrobił krok w kierunku "otchłani". Wtedy stracił równowagę i wpadł do środka.

60-latek poturbował się na tyle mocno, że była konieczna interwencja lekarzy. Trafił do szpitala w Porto, a część wystawy z instalacją, do której runął, została tymczasowo zamknięta.

Autorem dzieła pokazywanego w Muzeum Serralves jest Anish Kapoor. Stanowi ono część wystawy prac jednego z najbardziej znanych rzeźbiarzy na świecie. Instalacja nosi tytuł "Zejście do Otchłani". Głębokość dziury wynosi 2,5 metra. Całość jest jednak pomalowana specjalną farbą w ten sposób, że stwarza wrażenie braku głębi.

"Zejście do Otchłani" nie zostało zamknięte po wsze czasy. Wręcz odwrotnie - będzie można znowu oglądać. Portugalskie muzeum zapewniło, że dodatkowo zabezpieczy teren wokół instalacji, by nie wydarzył się kolejny wypadek.

Zwiedzających w Muzeum Serralves zapewne przybędzie. Ludzie zwabieni informacją o niefortunnym kroku Włocha będą mieli okazję obejrzeć dziurę na własne oczy do stycznia 2019 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić