Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Muller
|
aktualizacja

Youtube "ocenzurował" wideo polskiego ministerstwa. Klip MSWiA z ograniczeniami

15
Podziel się:

Oficjalny film z kanału Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji "Europa otwiera oczy i przyznaje nam rację" ze względu na zawarte w nim treści jest udostępniany wyłącznie w tzw. trybie ograniczonym.

Youtube "ocenzurował" wideo polskiego ministerstwa. Klip MSWiA z ograniczeniami
(Youtube.com)

MSWiA 17 listopada umieściło na YouTube wideo na temat kryzysu imigracyjnego w Europie. Przedstawia stanowisko polskiego rządu w tej sprawie oraz wytyka błędy poprzedniej władzy. Od niedawna nie można go komentować, oceniać ani umieszczać w zewnętrznych serwisach. Obejrzeć go można dopiero po bezpośrednim wyrażeniu świadomej zgody i tylko na youtube.com.

Youtube zakwalifikował to wideo do kontrowersyjnej kategorii mającej ograniczyc dostęp do treści zawierających "ekstremistyczny" przekaz, ale jednocześnie nie będących w sprzeczności z jakimikolwiek zasadami tej platformy hostingowej - wyjaśnia prawicowy serwis Breitbart.

Polski resort informuje w swoim klipie sprzed kilku tygodni, że "rząd PiS wycofał się ze szkodliwej decyzji rządu PO-PSL o sprowadzeniu do Polski imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej". Podkreśla się fakt, że "unijni przywódcy zaczynają rozumieć absurdalną politykę przymusowej relokacji uchodźców". Informacjom o konsekwencjach niekontrolowanej imigracji towarzyszą obrazy z ataków terrorystycznych i wypowiedzi polityków, w tym szefa MSWiA, Mariusza Błaszczaka. Ktoś w Youtube zdecydował, że te treści są nieodpowiednie.

W odpowiedzi na zgłoszenia użytkowników wyłączyliśmy niektóre funkcje, takie jak dodawanie komentarzy, udostępnianie czy polecane filmy. Zrobiliśmy to, bo ten film zawiera treści, które mogą być nieodpowiednie lub obraźliwe dla niektórych grup widzów - informuje administracja serwisu.

Po wprowadzeniu ograniczeń wideo MSWiA nie można obejrzeć bezpośrednio z naszej strony. Trzeba przejść bezpośrednio do serwisu Youtube.

Google wprowadził nową politykę ograniczania skrajnych treści w sierpniu. Jedną z przyczyn była chęć "zwalczania ekstremizmu i zachęcanie do nienawiści". Podpisano porozumienia z kilkunastoma organizacjami pozarządowymi i eksperckimi monitorującymi mowę nienawiści w sieci. Polskie rządowe wideo, sugeruje Breitbart, znalazło się w kategorii filmów na granicy dopuszczalności. Określa się nimi widea o treściach "zaogniających spory religijne lub wskazujące na supremację rasową lub religijną" ale pozbawione "wezwań do siania przemocy" czy takich, które mają "celowo wywoływać nienawiść".

Zobacz także: Zobacz także: Kanada otwiera granice imigrantom. Przyjmie milion osób

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(15)
gh
5 lata temu
polska to raj dla pedofili i mysliwych, dziekuje pis
T1
5 lata temu
To niech zablokuje te filmy wojenne z Syrii jak ludzkie flaki lataja od wybuchajacych samobójców.
eee
5 lata temu
zadnych uchodzców w PL !!!!
Adam
5 lata temu
Youtube powinien blokować wszystkie próby siania propagandy przez rządy. Łajdacy, to już nie wystarcza im telewizja, potrzebują Internet?
Wolni
5 lata temu
To lewackie unijne klauny j tak się was nie boimy a PIS dalej będzie rządził czy wam się to podoba czy nie i totalnym
Roy
5 lata temu
To tylko pokazuje że trzeba separować Polskę od krety$$w od chorego lewackiego zachodu.
Fan
5 lata temu
Brawo Youtube!! BRAWO!
ja na opak
5 lata temu
To znaczy, że to musi być dobry, prawdziwy filmik skoro wywołał tyle bólu zada, że został masowo zgłoszony :) Z przyjemnością obejrzę choć normalnie pewnie bym tego nie zrobił. Dzięki lewe frajerzynki. Wasz hejt jest wyznacznikiem jakości :]
Wsi24
5 lata temu
Lewaki się dwoja i troją żeby ich ubogacać hehe
Polak
5 lata temu
Zablokowali PISowską propagandę i bardzo dobrze popieram,buraki wszędzie robią wioche
starszy
5 lata temu
"Europa otwiera oczy i przyznaje nam racje" - a tu fajny pościk z dzisiejszych mediów: "KE pozwie Polskę za odmowę przyjęcia uchodźców" (Onet). Oni zawsze będą nas traktowali z góry i nie ważne czy będą nam coś zawdzięczać czy nie. Zawsze będą wredni. Nie ma innego wyjścia jak pokazać im środkowy palec.
pamana
5 lata temu
Lewaków prawda boli. Jak woda święcona diabła. Tak było i bęzie zawsze, za komuny i za patologicznej "poprawności politycznej". Lewactwo nigdy się nie nauczy i zawsze będzie się starać nagiąć i dostosować rzeczywistość pod siebie, zamiast zmierzyć się z prawdą.
qwerty
5 lata temu
PiS jak zwykle jedzie na wózku fali emigracji, tylko ciekawe ile lat tak będą jechać.
Nikoś Dyzma
5 lata temu
Kiedyśs była Cenzura za komuny, teraz nazywa się to poprawnością polityczną. Komuna zawsze osiąga swoje zalewając usta gipsem.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić