REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 5 godzin temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas16.06.19 (17:19)

Zeszli pod wodę na Florydzie. Znaleziska 633 płetwonurków robią wrażenie

633 płetwonurków ustanowiło na Florydzie nowy światowy rekord w oczyszczaniu dna morskiego. Ochotnicy wyciągnęli z wody ponad 700 kilogramów śmieci. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.
South Florida Sun-Sentinel / East News

W wodzie przy plaży znajdowała się masa śmieci. Według oficjalnych danych, pod wiaduktem w Deerfield Beach na Florydzie znaleziono łącznie 725 kg odpadków. Dużą część z nich stanowiły stalowe linki używane przez rybaków podczas łowienia ryb. Wielkie sprzątanie trwało 2 godziny - donosi "The Independent".

Akcji przyglądali się sędziowie. Koordynatorzy pilnowali, czy nie dochodzi do żadnych nadużyć regulaminu. Nurkowie po wejściu do wody, musieli w niej pozostać przez co najmniej 15 minut. Było to konieczne, aby wyczyn mógł być wpisany do księgi rekordów Guinnessa.

REKLAMA

Stałem tam i patrzyłem, jak wszyscy w jednym momencie zanurzyli się w wodzie. Nie było więc żadnych wątpliwości, czy rekord został pobity czy nie – powiedział sędzia Michael Empric.

Zobacz też: Śmieci to nie problem? No to zobaczcie

Poprzedni rekord został ustanowiony w Egipcie. W zorganizowanej w 2015 roku akcji wzięło udział 614 osób. Wydarzenie zorganizował Ahmed Gabra, były płetwonurek egipskiej armii. Uczestnicy zbierali odpadki z dna Morza Czerwonego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij