Wróć na
Bartłomiej Bajerski
|
aktualizacja

Żydowska sekta porwała dwoje dzieci. Aresztowania w Nowym Jorku

162
Podziel się

Cztery osoby trafiły za kraty w związku z porwaniem rodzeństwa z miejscowości Woodridge niedaleko Nowego Jorku. Matka dzieci uciekła z nimi z sekty kilka tygodni wcześniej.

Żydowska sekta porwała dwoje dzieci. Aresztowania w Nowym Jorku
(iStock.com, Benjamin Whitehead)
bCOfOzMB

Trzy osoby zostały wydane USA przez Meksyk w czwartek. Przedstawiciele ultrakonserwatywnej grupy Lev Tahor zostali aresztowani natychmiast po przewiezieniu ich do Stanów Zjednoczonych. Nachman Helbrans, Mayer Rosner i Jacob Rosner odpowiedzą za uprowadzenie 12-letniego chłopca i 14-letniej dziewczynki.

Czwarty mężczyzna, Aron Rosner, wpadł w ręce FBI na nowojorskim Brooklynie. Jemu dodatkowo zarzuca się finansowe wsparcie dla porywaczy - informuje BBC News.

Członkowie sekty uprowadzili dzieci 8 grudnia. Przewieźli je na małe lotnisko niedaleko miasta Scranton w Pensylwanii. Stamtąd rodzeństwo zostało przewiezione do Meksyku. Miejscem docelowym miała być Gwatemala, gdzie sekta ma swoją siedzibę.

bCOfOzMD

Jednak w Meksyku porywacze zostali zatrzymani, a dzieci uwolnione. Przy operacji współpracowały ze sobą FBI i Interpol. Porwanych odnaleziono podczas nocnych nalotów na nieruchomości należące do sekty na terenie Meksyku.

Matką dzieci jest córką założyciela sekty, która uciekła z niej 6 tygodni wcześniej. Powiedziała, że grupa stała się znacznie radykalniejsza po przejęciu przywództwa przez jej brata. Jedną z zasad panujących w Lev Tahor jest nakaz całkowitego zasłonięcia kobiecego ciała. Kobiety muszą chodzić w czarnych tunikach sięgających od stóp do głów.

Wszystkim aresztowanym grozi kara dożywotniego więzienia. Należą oni do przywódców grupy. Lev Tahora założył Szlomo Helbrans, który zmarł w 2017 roku. Teraz na czele sekty stoi Nachman Helbrans.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCOfOzNe
KOMENTARZE
(162)
Jbwaj
2 lata temu
Antysemityzm
Ala
2 lata temu
Ma fajowa czapke ale pióropusz Rydzyka jest zabujczy
wiolcia902
2 lata temu
zydzi jak to
bCOfOzNf
sdfb
2 lata temu
zydy to zaraza taka jak islam
ny
2 lata temu
Mieszkam w Nowym Jorku a tym dowiaduje sie z polskich mediow. Zydzi w Ameryce sa nietykalni.
Najnowsze komentarze (162)
PP
2 lata temu
W Polsce przed wojną też porywali ....
Jasiek z IV b
2 lata temu
Hitler miał rację ?
Rebe
2 lata temu
Ja mądry Rebe Srul powiem tak !! Co tam wspaniały, dlaczego jestem taki skromny !!! Ja wspaniały Rebe powiem tak. To antysemityzm , prześladowanie, nienawiść, ..itd Jak można o uroczych, pięknych, przechylonych na wszystkie narody, otwartych, z sercem na dłoni, przystojnych, religijnych, nie goniących za kasą, pomagających biednym itd..itd.. Pomagamy wszystkim aby nie męczyli się bogactwem, noszeniem ciężkich pieniędzy w kieszeniach, umartwiania się o przyszłość i upadki giełd. My pomagamy Palestyńczykom !! Jeździmy do nich w serdeczne odwiedziny czołgami i samolotami. Oni witaja nas rzucając kamieniami. Ajajaj jakie to pięne !!!
Tutti
2 lata temu
Oni sa wszedzie , widzialem nawet Cale ulice hasydow na Conzumel - wyspa przy Jukatanie , Meksyk
bbs
2 lata temu
Żyd to człowiek który ma zawsze rację,nawet jak zamorduje człowieka bez przyczyny
andy
2 lata temu
czekam na pogrom nowojorski - czy ich na to stać
icuć w czosnk...
2 lata temu
Nie dziwmy się, przecież to wyznawcy szatana podszywający się pod prawdziwych żydów a nimi nie są, a co z antysemityzmem celowo wymyślonym ? :)
nie jestem ży...
2 lata temu
Sekta lubi macę,ja też czasami kupuję sobie macę tradycyjnie pieczoną.
bCOfOzMX
Wacek
2 lata temu
Czy to byli Żydzi ? To niemożliwe ,oni są esencją miłości bliźniego...
pol
2 lata temu
Nie życze sobie żydow spiewających w obcym nam języku i tanczących obce tańce.w pałacu prezydenckim. Duda, z czego sę cieszysz ?
kłamstwo masa...
2 lata temu
Żydowscy sataniści zaczynają bez skrupułów robić co im pasuje i co uważają za swoje cele....u nas jeszcze by ich starali się zrozumieć i przeprosić za teksty podszyte antysemityzmem i rasizmem a tam jednak trochę bardziej rygorystycznie podchodzą do sekciarzy nawet tych z pod gwiazdy Dawida.
Ss
2 lata temu
Hitler się w grobie przewraca że nie skończył z nimi do spodu
lodzianin
2 lata temu
w Łodzi ci bandyci buduja synagoge i hotel :( a kto jest prezydentem kolejny bandyta h. zdanowska z po !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dziadek
2 lata temu
To znaczy ze nasze BABCIE mialy racje mowiac do nas dzieci zeby uwarzac bo ZYDZI kradna dzieci to cos w tym bylo panie NETHANIAU co pan na to
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić