o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
NKU
|

1,5 mln Polaków zawitało do lombardów. Powód? Wybuch pandemii

4
Podziel się

W ostatnim roku wielu Polaków straciło pracę. Jednym z nowych sposobów na zdobycie pieniędzy okazały się wizyty w lombardach. Z analizy Związku Przedsiębiorców i Pracodawców wynika, że aż 1,5 mln Polaków skorzystało z tych usług.

1,5 mln Polaków zawitało do lombardów. Powód? Wybuch pandemii
Polacy przyciśnięci do muru sytuacją covidową poszli do lombardów (PAP, Tytus Żmijewski)
bEDHWSol

Utrata pracy zmusiła Polaków ku zwrotowi w stronę lombardów. Jak wynika z raportu ZPP "Rynek lombardów w Polsce - nieprawidłowości, ochrona konsumentów, ryzyko systemowe", aż 1,5 mln mieszkańców kraju skorzystało z pożyczek lombardowych czasie pandemii.

W raporcie zebrano opinie Polaków. 65 proc. z badanych zaznaczało, że wizyta w lombardzie spowodowana jest utratą pracy. Z kolei dwóch na pięciu pytanych przyznało, że nie otrzymali wcześniej pomocy finansowej z banku lub firmy pożyczkowej.

bEDHWSon
Zobacz także: Mięso drożeje. "Cena skupu drobiu jest wyższa nawet o 70 proc."

Lombardy oblegane w trakcie pandemii

Obostrzenia, które pojawiały się w czasie minionego roku, nie obejmowały lombardów. Dlatego miejsca można było odwiedzać bez ograniczeń.

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy pożyczki lombardowe pod zastaw stały się niemal tak samo popularne jak kredyty konsumenckie z legalnych firm pożyczkowych - czytamy w raporcie.
bEDHWSot

Money.pl już w styczniu pisało o kolejkach, które ustawiają się przed polskimi lombardami. Pracownicy punktów przyznawali wprost, że pandemia po prostu pomogła rozkręcić ich biznesy.

Z lombardu do kieszeni

Według analizy ZPP, lombardy "spowszechniały" Polakom. Wizyta w punkcie nie jest już traktowana jako akt desperacji albo ostatnia deska ratunku.

W okresie utraty zarobków lub dużej niepewności zatrudnienia stały się one wygodną i szybką formą pozyskania gotówki bez zobowiązań - mówiła prof. Dominika Maison, cytowana w poniedziałkowym komunikacie ZPP.
bEDHWSou
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDHWSoO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
JAM ŁASICA
4 miesiące temu
Czasami fajne rzeczy można kupić w lombardzie za mniejsze pieniądze.
Mako
4 miesiące temu
Jedna wielka sciema wcale nie ma wzrostu klientów tylko niech ktoś weźmie jedna rzecz pod uwagę jak ludzie nie mają pieniędzy to nie kupują a lombardy towar gdzieś sprzedawać muszą.
Tfusk
5 miesięcy temu
Zbrodnia stanu!!!
bEDHWSoP
!!!!
5 miesięcy temu
To nie prawda, prowadzę kilka- przyrost klienta ok10% za to pozbycie się tego co zostaje wyraznie dużo gorsze, jak nie ma kasy to ludzie są ostrożni a bogaci begną po nowe
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić