o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Aleksander Łukaszenka: nie będzie u nas żadnych majdanów

42
Podziel się

Aleksander Łukaszenka skomentował wybuch protestów po aresztowaniu lidera opozycji Siarhieja Cichanouskiego. Prezydent zapowiedział oponentom, że nie dopuści do powstania "majdanu" na Białorusi.

Aleksander Łukaszenka: nie będzie u nas żadnych majdanów
Aleksander Łukaszenka: nie będzie u nas żadnych majdanów (Getty Images, Mikhail Svetlov)
bEazneaJ

Aleksander Łukaszenka spotkał się z przewodniczącym KGB Walerem Wakulczykiem. W trakcie transmisji prezydent Białorusi skomentował protesty, które wybuchły po aresztowaniu lidera opozycji Siarhieja Cichanouskiego.

Wiemy, skąd wieją wiatry na naszej ziemi białoruskiej. Niestety nie od strony, od której chciałbym. Ale jesteśmy gotowi na wszelkie wiatry - powiedział tajemniczo Łukaszenka.
bEazneaL

Prezydent Białorusi podkreślił swoją rolę w ochronie niezależności i suwerenności kraju. Uznał też stabilność państwa za "podstawę podstaw", której będzie chronił razem z KGB.

Ich cele są dla nas jasne: zorganizować nam tu majdan w przeddzień wyborów lub w dniu wyborów prezydenckich. Chcę ostrzec wszystkich zmajdanowanych: na Białorusi nie będzie żadnego majdanu - podkreślił Łukaszenka.

bEazneaR

Protesty na Białorusi

Po tym, jak lider białoruskiej opozycji Siarhiej Cichanouski został aresztowany przez władze, w całym kraju wybuchły gwałtowne protesty. Tysiące ludzi wyszły na ulice Mińska, Brześcia i innych miast Białorusi. Protestujący podpisywali listy poparcia dla niezależnych kandydatów w wyborach prezydenckich.

Siarhiej Cichanouski to popularny bloger i YouTuber. Opozycjonista został zatrzymany w Grodnie. Brał udział w akcji zbierania podpisów poparcia dla swojej żony Swiatłany Cichanouskiej, która chce walczyć o prezydenturę z Łukaszenką podczas najbliższych wyborów zaplanowanych na sierpień br.

Zobacz także: Zobacz też: Białoruś. Sytuacja jest krytyczna. Przybywa zarażonych, a Łukaszenka idzie w zaparte
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEaznebm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(42)
Celefan
12 miesięcy temu
Rozenków też nie?
Jan
12 miesięcy temu
brawo Łukaszenko , tak trzymaj, my polski naród jesteśmy z tobą
ziomek
12 miesięcy temu
Co mu Radek i Małgosia zrobili, że ich nie wpuści na Białoruś?
bEaznebn
Ttuum
12 miesięcy temu
Myślę, że Łukaszenka będzie rządził do końca życia Białorusią
xyz
12 miesięcy temu
jak będą tam reformy to powinni przeprowadzić tylko według zasad ordoliberalizmu takie jak były w Niemczech zachodnich po wojnie a nigdy według zasad liberalizmu takie jak były w Polsce po 90 roku jeżeli zrobią tak jak w Polsce bo będą bardzo długo podnosić się z zapaści cywilizacyjnej a w mediach będą zmuszani do oglądania "celebrytów"
wena
12 miesięcy temu
No to Radzio juz nie pojedzie na Białorus. Ale co Baćka ma do Radzia? Może fryz się nie podoba
JP-2
12 miesięcy temu
Następny Majdan zdarzy się w Polsce....
este
12 miesięcy temu
Chłopie musisz trzymać kondycję.Patrz :Ceausescu,Kadafi,Husajn...
mati1101
12 miesięcy temu
Łukaszenka pilnuj tego.Wszystkie rewolucje pięknie się zaczynają a brzydko kończą . Ukraina to jeden z przykładów , Polska drugi a nie wspomnę te z krajów arabskich , gdzie do dzisiaj zwolennicy tej czy tamtej strony normalnie się rżną bez pardonu,
inter
12 miesięcy temu
A u nas pełno w mas mediach majdanów i rozenkowych!Cokolwiek otworzysz to albo majdan albo pani czterech nazwisk.
maseczka
12 miesięcy temu
U Łukaszenki nie będzie żadnych majdanów... a u nas są Majdany (i będzie ich więcej)... ostatnio w hotelu DoubleTree by Hilton Warsaw...
Panek
12 miesięcy temu
Jak tak dobrze rządzi to dlaczego jest tak żle -i zaporzycza się w różnych krajach ,niech rządzi dobrze.
Panek
12 miesięcy temu
Dyktatura to taki stan że brak nadziei że coś się zmieni za życia tego gostka,Wódz traktuje kraj jako Prywatę-nikt nic nie ma do gadania.
bEaznebf
PUTIN WOR
12 miesięcy temu
Putin ukradł Rosji ponad 200 miliardów dolarów. Jego koledzy oligarchowie - co najmniej drugie tyle. Gazprom jest w ruinie, Rosnieft jest w ruinie - większość przychodów jest wyprowadzana z budżetu państwa i budżetów tych firm przez Putina i oligarchów.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić