aktualizacja 

Dochodzą do 10 tys. zł. Ceny w centrum Zakopanego szokują

36

Ile oscypków trzeba sprzedać, by zarobić na czynsz? Zdecydowanie nie mało, patrząc na ceny stoisk w najbardziej atrakcyjnym miejscu w Zakopanem. Ceny zaczynają się od niemal 6 tys. Za najdroższe stoiska z oscypkami na Krupówkach trzeba zapłacić nawet ponad 10 tys. zł.

Dochodzą do 10 tys. zł. Ceny w centrum Zakopanego szokują
Ceny czynszu za stoiska z oscypkami wprawiają w osłupienie. (Facebook)

Lokalny portal podhale24.pl przyjrzał się obecnym stawkom za stoiska z oscypkami w Zakopanem. Zakopiańskie Centrum Kultury informuje, że w ofercie na dzierżawę znalazło się szesnaście miejsc pod stoiska z oscypkami przy Krupówkach.

Minimalny czynsz wynosi od 5,7 tys. zł. Natomiast za miejsce najbardziej atrakcyjne trzeba zapłacić już nawet 10,2 tys. zł. Termin dzierżawy: od 1 lipca 2023 r. do 30 czerwca 2024 r.

Na stoiskach można sprzedawać regionalne wyroby mleczne z Listy Produktów Tradycyjnych woj. małopolskiego, w tym m.in.: oscypek, bryndza podhalańska, redykołka czy bundz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Uwaga na fałszywe oscypki

Ceny serów zaczynają się od kilku złotych, za najmniejszego oscypka trzeba zapłacić ok. 3-4 zł. Tym bardziej wysokość czynszu budzi zdziwienie.

Jak ustalił portal podhale24.pl mimo wysokich stawek za czynsz, chętnych na dzierżawę stoisk nie brakuje. "Miesięczne stawki nie są jednak już windowane jak w latach poprzednich. Proponowane wartości miesięcznego czynszu przekraczają ten minimalny od kilku do kilkuset złotych" - informuje portal.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić