Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Duda zapowiadał 15. emerytury. Słowa jego urzędników rozwścieczą emerytów

61
Podziel się:

Podczas kampanii wyborczej prezydent Andrzej Duda mówił o piętnastych emeryturach. Czy takie świadczenie rzeczywiście zostanie wprowadzone?

Duda zapowiadał 15. emerytury. Słowa jego urzędników rozwścieczą emerytów
Andrzej Duda (Getty Images)

Słowa prezydenta Andrzeja Dudy z lutego 2020 roku były bardzo optymistyczne dla seniorów. - Mam nadzieję, że będzie czternasta emerytura, daj Boże, że będzie potem piętnasta emeryturą aż dojdziemy do tego, że podwyższymy państwu wszystkie świadczenia emerytalne w sposób bardzo znaczący, bo to jest ważne - mówił wówczas polityk.

Wypłata czternastek rozpoczyna się 25 sierpnia. Kolejne przelewy realizowane będą we wrześniu. Póki co nikt się nie kwapi jednak do tego, by wprowadzić piętnaste świadczenie.

Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej nie jest w posiadaniu informacji dotyczącej podjęcia decyzji i przygotowania projektu inicjatywy legislacyjnej pana prezydenta w zakresie wypłaty dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego dla emerytów i rencistów - przekazali "Faktowi" prezydenccy urzędnicy.

Czy emeryci dostaną piętnastki?

Tabloid zastanawia się, na ile wypłata piętnastki jest realna. Była minister rodziny Elżbieta Rafalska tonuje nastroje. - Jestem człowiekiem racjonalnych decyzji, poczekajmy najpierw aż ta czternasta emerytura stanie się corocznym świadczeniem - powiedziała "Faktowi" europosłanka PiS.

Za zwolennika wdrożenia piętnastek uznać można Tadeusza Cymańskiego. W trakcie rozmowy z dziennikiem przypomniał, że zawsze najsłabsi są dla niego najważniejsi.

Piętnastka? Oczywiście, by się przydała. Zastanawiałbym się jednak nad kryteriami wsparcia, bo są też Polacy w trudnej ekonomicznie sytuacji - przekazał Cymański.

Póki co seniorzy muszą zadowolić się 14. emeryturą. Starsze osoby dostaną przelewy w wysokości 1217,98 zł. Pełne wsparcie uzyskają ci emeryci, których regularne świadczenie podstawowe nie przekracza 2900 zł brutto.

A co w przypadku tych, którzy dostają więcej niż 2900 zł brutto? "Czternastka" dla takich osób zostanie pomniejszona, zgodnie z zasadą "złotówka za złotówkę".

Zobacz także: Wakacje na Mazurach. "Ruch w Biedronkach jest niesamowity"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(61)
emerytka
3 miesiące temu
Na tym zdjęciu wygląda jak po spożyciu "czegoś" i klepie co mu ślina na język przyniesie.
Obywatel
3 miesiące temu
Szaleniec
Katolik
3 miesiące temu
Moja trójca przenajświętsza to to, że mam już dosyć tego Prezydenta, PiS-u, Kleru. Amen
Podatnik
3 miesiące temu
Emeryci i inni beneficjenci "PLUSÓW na wygrane wybory" mierzą wszystko grubością swojego portfela. Nie dociera do nich, że dostają kasę z bieżących wpływów podatkowych. Genialny plan Polski Ład to nic innego jak nieoprocentowana pożyczka (bez zgody podatników) na poczet rozdawnictwa socjalnego i bieżących potrzeb. Obawiam się, że nie dostaniemy zwrotu nadpłaconego podatku za 2022. Bo jak udowodnić, że z powodu spartolonego PŁ (celowo?) doznałem znacznego uszczerbku finansowego? A doznałem. Od stycznia do marca otrzymywałem 3/4 z pensji. Jak udowodnię uszczerbek? Ktoś ma jakiś pomysł?
Wyborca
3 miesiące temu
Przed przejęciem władzy przez PiS w 2015 roku tona węgla kosztowała 789 zł przy najniższej emeryturze 880 złotych, dzisiaj w 2022 roku za rządów PiS tona węgla kosztuje ponad 3 tysiące złotych przy najniższej emeryturze 1217 złotych na rękę a inflacja jest kosmiczna jest tylko zaniżana przez propagandę PiS.
okii
3 miesiące temu
Świetnie on zapowiada kolejną emeryturę więc już wiemy, że nas czekają kolejne nowe podatki i spanie pod mostem bo w takim tempie jak za rządów pisu Polacy nigdy nie biednieli. Niech od razu na zapas wprowadzi 16, 17 i 18 emeryturę będziemy mieli z głowy.
Żytnia
3 miesiące temu
Prowadzę działalność gospodarczą i postanowiłem wypłacić sobie 18tą pensję. Jak to widzicie mili państwo?
grześ
3 miesiące temu
moim zdaniem to emeryt miał więcej pieniędzy zanim weszły 13,14 emerytury bo za te 2 emerytury nie kupi tony węgla minimum 3 takie emerytury a potrzeba na zimę 3 tony to taki emeryt musi wydać 9 takich emerytur na zimę ,jak żyć w tym kraju
Al-Pha-X
3 miesiące temu
Nie w Norwegii , nie w Szwajcarii... Nawet nie w Dubaju.. Tylko w Polsce z rządem Pisu bedziesz żył jak w Raju..
Jasio
3 miesiące temu
Jak tak dalej pójdzie to nie długo dobija do "setki"....
gat
3 miesiące temu
Im bliżej wyborów to zapowiedzą jeszcze 16,17 i 18-tą emeryturę!
buk
3 miesiące temu
Jaki milusi Maliniak ... na zdjęciu.
MocnyGłos
3 miesiące temu
Skoro emeryci twierdzą że przydają by się 15 emerytura to mają chyba świadomość że 13 i 14 nie sprawiła że będą bogatsi. I tak samo będzie z 16,17,18...itd. wię
Emeryt
3 miesiące temu
Nie wiem czy dobrze pamiętam ale Pan Prezydent w swoim przemówieniu kilka lat temu obiecywał osiemnastki i dwudziestki .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić