oprac. Maciej Deja| 

Elżbieta Witek anulowała głosowanie ws. KRS. "Bo Jarosław Kaczyński nie umiał zagłosować"

40
Podziel się:

Grzegorz Braun zasugerował, że anulowanie głosowania ws. KRS było przestępstwem. Poseł Konfederacji stwierdził, że procedurę zatrzymano, bo Jarosław Kaczyński miał problem z obsłużeniem maszyny do głosowania. - Są małymi krętaczami - powiedział Braun.

Elżbieta Witek anulowała głosowanie ws. KRS. "Bo Jarosław Kaczyński nie umiał zagłosować"
Elżbieta Witek anulowała głosowanie ws. KRS. "Bo Jarosław Kaczyński nie umiał zagłosować" (East News, Andrzej Iwańczuk/Reporter)

Głosowanie ws. KRS zdaniem Grzegorza Brauna pokazało, że sejmowa większość "nie przestrzega swoich reguł gry". Elżbieta Witek w nocy z czwartku na piątek anulowała głosowanie choć nie przewiduje tego regulamin Sejmu.

- Mają siłę, ale jednocześnie będą małymi oszustami, małymi krętaczami - powiedział Braun w Radiu Plus. Poseł Konfederacji nie ma wątpliwości, że przy głosowaniu ws. kandydatów do KRS doszło do przestępstwa.

Elżbieta Witek anulowała głosowanie ws. KRS. "Bo Jarosław Kaczyński nie umiał zagłosować"

Braun tłumaczył, że Elżbieta Witek zatrzymała procedurę ze względu na to, że Jarosław Kaczyński miał problem z oddaniem głosu. Głosowanie było bardziej skomplikowane niż inne, bo trzeba było poprzeć lub odrzucić każdego z sześciu kandydatów do KRS.

Zobacz także: Zobacz też: Gorąco na Wiejskiej. Elżbieta Witek zamyka 1. posiedzenie Sejmu. "Oszustwo"

- Oglądałem to z rosnącym wzruszeniem, patrzyłem na człowieka, który nie radzi sobie z otaczającą rzeczywistością - powiedział Grzegorz Braun. Doniesienie do prokuratury ws. nocnego głosowania zapowiada Lewica.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić