Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BOB
|

Fotoradary na moście Poniatowskiego. Ilu kierowców już wpadło?

4
Podziel się

Wielu kierowców nie stosuje się do ograniczenia prędkości na moście Poniatowskiego w Warszawie. Potwierdzają to fotoradary, które działają od zaledwie kilkunastu dni. Rekordzista aż sześć razy jechał za szybko.

Fotoradary na moście Poniatowskiego. Ilu kierowców już wpadło?
Fotoradary na moście Poniatowskiego już działają (Wikimedia Commons, Cezary Piwowarski)
bEIGrfjF

Pierwsze fotoradary na moście Poniatowskiego w Warszawie już działają. Łącznie będzie tam sześć urządzeń, które będą łapać kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Na razie wiele osób nic sobie z tego nie robi, przez co czeka ich przykra niespodzianka.

Fotoradary już łapią na moście Poniatowskiego

Za chwilę miną dokładnie dwa tygodnie od uruchomienia pierwszego fotoradaru. Pierwsze dane nie są optymistyczne. Okazuje się, że często dochodzi tam do złamania przepisów. W ciągu zaledwie tygodnia fotoradary wyłapały około trzech tysięcy wykroczeń.

bEIGrfjH
Ze wstępnych analiz wynika, że 150 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość co najmniej dwa razy. Jest również przypadek przekroczenia tym samym pojazdem dozwolonej prędkości sześć razy - mówi w TVN 24 Monika Niżniak, rzeczniczka Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

To nie wszystko. Na razie jest dwadzieścia przypadków, w których przekroczono prędkość o ponad 50 km/h. W związku ze zmianą przepisów takie osoby muszą teraz liczyć się z tym, że lada moment stracą prawo jazdy na trzy miesiące.

bEIGrfjN

Kierowcy muszą pamiętać, że w tym miejscu Warszawy obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Fotoradary działają w dwie strony, więc aby uniknąć przykrej niespodzianki, lepiej zdjąć nogę z gazu.

Zobacz także: Pościg za nieprzytomnym kierowcą tesli. Samochód pędził na autopilocie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIGrfki
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
#65
3 tyg. temu
Cel został osiągnięty kasa płynie a bezpieczeństwo jakie było takie jest.
Abc
3 tyg. temu
Te radary i inne nie są stawiane po to aby zwiększyć bezpieczeństwo. Gdyby kierowcy zaczęli się stosować byłaby to chybiona inwestycja państwa opresyjnego. Te radary mają zarabiać. W normalnym, demokratycznym państwie jak np. Wielka Brytania na jezdni przed radarem jest zaznaczone miejsce, w kórym urządzenie robi fotę. W terenie zabudowanym jest namalowana żółta kratownica. I trzeba być nienirmalnym aby przez to miejsce przejechać szybciej niż wynosi ograniczenie. To jedno. A druga jeszcze gorsza rzecz to danie następcom mo wielkiej władzy gdzie zwykły, szeregowy posterunkowy ma mieć możność bez sądu nałożenia na obywatela kary w wysokości dwumiesięcxnych poborów czyli 5 tysięcy za wykroczenie drogowe. Nawet w PRL funkcjonariusze reżimu nie mieli takich możliwości. No i oczywiście kolejna podwyżka dla sług nadszyszkownika. Po prostu witamy w Szuflandii.
Piechur 50 km...
3 tyg. temu
Wystarczy jechać 53 km/ h i już masz zdjęcie. To jakieś przegięcie. Trzeba sprawdzić kalibrację.
bEIGrfkj
wrd
3 tyg. temu
NSA: zdjęcie z fotoradaru to za mało, aby stracić prawo jazdy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić