Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac.
WZI
|

Rekordowe mandaty nadchodzą. Dla tych, którzy spóźnili się z deklaracją

44
Podziel się

Szykuje się duża podwyżka mandatów skarbowych. Ci, którzy spóźnili się z deklaracją, muszą się liczyć z grzywną wynoszącą nawet 14 tysięcy złotych. To ponad dwa razy więcej niż do tej pory.

Rekordowe mandaty nadchodzą. Dla tych, którzy spóźnili się z deklaracją
Wzrosną mandaty za przestępstwa skarbowe. (KAS, KAS)
bEUPBuHp

Drastyczną podwyżkę mandatów zawarto w nowelizacji przepisów dotyczących akcyzy. Przepisy czekają już tylko na publikację w Dzienniku Ustaw, zostały przegłosowane i podpisane przez prezydenta.

Obecnie mandatem karnym można nałożyć karę grzywny w maksymalnej wysokości 5-6 tys. zł. Po zmianie jej wysokość będzie zależeć od minimalnego wynagrodzenia.

Maksymalna grzywna będzie wynosić pięciokrotność minimalnej pensji, czyli obecnie - 14 tys. złotych.

bEUPBuHr
Zobacz także: Kiedy koniec lockdownu? "Wszyscy jesteśmy zmęczeni". Kostrzewa mówi, co stoi za sukcesem Wielkiej Brytanii

Jak czytamy w uzasadnieniu projektu, zmiana ma realizować postulaty służb skarbowych, które chcą objąć tym postępowaniem szerszy zakres wykroczeń skarbowych.

To niejedyne podwyżki i nowe mandaty, jakie wprowadza rząd PiS. Od 10 kwietnia zmieniły się przepisy związane z opieką nad zwierzętami.

bEUPBuHx

Od 250 do 500 zł może kosztować właściciela spacer ze swoim psem. W przypadku niespełnienia nałożonych zobowiązań, taryfy ulgowej nie będzie.

Prezydent Andrzej Duda podpisał też nowelizację Prawa o ruchu drogowym. Kończy to dyskusję na temat uprawnień ruchu osób kierujących elektrycznymi hulajnogami. Wiemy, gdzie można nimi jeździć i jakie kary grożą za łamanie przepisów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUPBuHS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(44)
Bolo53
8 miesięcy temu
Dla ludu ich utrzymującego tylko kary, wyższe i nowe podatki, grzywny, mandaty, obostrzenia, dla rządzących immunitety, wszelkie ulgi, co chwila ciche podwyżki wynagrodzeń, uposażeń, premie...Jak nie po ich myśli to zaraz hejt.Chca abyśmy sobie nawzajem skakali do gardeł, chcą nas rozbić na małe cząstki, skłócić poprzez mało wiarygodne, szukające sensacji sprzedajne media, starsi, młodzi, z maskami, bez masek, emeryci, pracujący, bezrobotni, policjanci, żołnierze, zawsze będzie powód do wzajemnego szczucia. Przewodnie informacje medialne ile tysięcy, dziesiątki tysięcy kontroli hoteli, restauracji, siłowni, galerii, sklepów, punktów usługowych, ile dziesiątki tysięcy grzywien, mandatów.Czy to nie widać, że rządzący są, dobrzy, najlepsi tylko dla siebie, swoich popleczników. Wielowiekowa historia pokazuje,że upadły cesarstwa, dyktatury, im to dłużej będzie trwało, tym ich koniec, reset tego będzie brutalniejszy, nie pomoże aparat bezpieczeństwa.
qas
8 miesięcy temu
Spóźnili się z deklaracją, jaką deklaracją ??? Wstąpienia do PIS, czy jakąś inną...
darek
8 miesięcy temu
Kasa dla rydza do Torunia dawno nie dostał 100 milionów dopiero dostał 365 mil BIEDAK
bEUPBuHT
yolo
8 miesięcy temu
Opresor szuka kasy na wypłaty 500>700+
Andrzej
8 miesięcy temu
Powinni jeszcze uzależnić pensje w budżetówce zależną od najniższej krajowej pensji. np. Najwyższa pensja brutto = 5x najniższa krajowa.
Stermik
8 miesięcy temu
Przede wszystkim nie głosować na Bandę Czworga (PO-PiS-PSL-SLD) ani na żaden wynalazek byłych esbeków (Petru, Hołownia, Palikot).
Buhahahaha
8 miesięcy temu
Ja się spóźniłem. Będzie jakieś 7 lat. I wiecie co? Wisi mi to i powiewa.
czytelnik
8 miesięcy temu
Covid umarł, kryzys żyje, kto nie walczy ten nie żyje.
victory
8 miesięcy temu
Żadne wybory niczego nie zmienią w waszym marnym losie niewolnicy. Z puli kilkuset łotrów nie sposób dobrze wybrać. To tak jakby owce na hali głosowały, która wataha wilków będzie dla nich lepsza... Jak można być tak głupim i dawać się robić na ten sam trik raz za razem, całe życie i godzić się na tę niewolę? Tylko losowanie powszechne może zmienić sytuację. Tak, byłoby mniej kwiecistych przemów, wybrańcy narodu nie byliby tak elokwnentni, byłoby szarzej w polityce (ale kolorowiej w życiu), nie udawaliby, że się zagryzają wzajemnie w TV i prowadzą wojnę między sobą (która jest teatrem dla bezmyślnej gawiedzi), ale jestem pewien, że ustanawiane prawa nie byłyby tak opresyjne i wprost wrogie obywatelom jak ma to miejsce obecnie. I to jest jedyna rzecz na której powinno zależeć zwykłemu człowiekowi. I to jest powrót do prawadziwej demokracji - rządów ludu, a nie elit.
spitygonzales
8 miesięcy temu
Niedługo wymyślą żeby płacić mandaty od niezapłaconych mandatów.
Ant
8 miesięcy temu
Latwiej jest ludzi oszukac Niz udowodnic ze sa Oszukiwani. Czas otworzyc oczy i cala budzetowke politykow rozliczac za dzialanie przeciw obywatelom i ojczyznie. Dosc sprzedawania sie za 500+ Czas ograniczyc wadze Rzadu!
gardaprogress...
8 miesięcy temu
nie dawajcie ludziom , przetancie im tylko zabierac a SOBIE PORADZĄ
Dedede
8 miesięcy temu
W Niemczech jak nie chcesz to nie robisz rocznego zeznania podatkowego, wówczas zgadzasz się z wysokością podatku opłaconego przez pracodawcę.
bEUPBuHL
Gośc
8 miesięcy temu
Niech już PIS przestanie rządzić !!!! Ludzie NIE głosujcie na nich !!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić