aktualizacja 

Współzałożyciel Twittera przeprosił za to, co się stało

7

Przejęcie Twittera przez Elona Muska odbiło się szerokim echem na całym świecie i dało początek licznym kontrowersjom. W końcu głos na ten temat postanowił zabrać sam Jack Dorsey — współzałożyciel portalu społecznościowego. Padły gorzkie słowa.

Współzałożyciel Twittera przeprosił za to, co się stało
Jack Dorsey zabiera głos po przejęciu Twittera przez Elona Muska (Getty Images, Getty Images)

29 listopada 2021 roku Jack Dorsey oficjalnie ogłosił, że drogi jego i serwisu internetowego, którego był współzałożycielem, rozeszły się. Przed odejściem biznesmen pełnił funkcję dyrektora generalnego Twittera. Wcześniej zrezygnował dla niej z roli przewodniczącego rady nadzorczej.

Jack Dorsey o przejęciu Twittera przez Elona Muska

Jak informuje "New York Post", mimo że Jack Dorsey nie jest już związany zawodowo z Twitterem, po przejęciu serwisu przez Elona Muska musiał zmierzyć się z falą krytyki pod swoim adresem. Szczególną urazę do Dorseya mają żywić pracownicy, których kontrowersyjny miliarder zdecydował się zwolnić.

Jack jest nienawidzony w Twitterze. Obwiniają Jacka za to, co zrobił Elon, gdy przejął firmę. Parag [niedawno odwołany szef Twittera — przyp. red.] i zarząd uważają go za naprawdę czarny charakter — mówił anonimowy informator "New York Post".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Start rakiety SpaceX Elona Muska. Rozmieści na orbicie 49 satelitów

Jack Dorsey postanowił odnieść się do krytyki pod swoim adresem za pośrednictwem... Twittera. Były dyrektor generalny firmy zamieścił post, w którym wyraził przekonanie, że serwis i tworzące go osoby przetrwają każde, nawet najtrudniejsze okoliczności.

Dorsey przyznał, że zdaje sobie sprawę, jak nielubianą osobą się stał i przeprosił za to, że "zbyt szybko rozbudował firmę". Wziął przy tym na siebie pełną odpowiedzialność za problemy, z którymi muszą borykać się byli i obecni pracownicy Twittera.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Byli i obecni pracownicy Twittera są silni i wytrwali. Zawsze znajdą wyjście, bez względu na to, jak trudne są czasy. Zdaję sobie sprawę, że wiele osób jest na mnie złych. Ponoszę odpowiedzialność za to, że wszyscy znaleźli się w takiej sytuacji. Zbyt szybko rozbudowałem firmę. Przepraszam za to — napisał Jack Dorsey na Twitterze.
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić