Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Jagodzianki w cenie obiadu. Drogo nie tylko u Gessler

55
Podziel się:

W lokalach Magdy Gessler nie jest tanio, a zwykłe drożdżówki kosztują nawet 22 złote. To tyle, ile obiad w niejednej knajpie. Okazuje się, że słynna restauratorka nie jest jedyna. Wysokie ceny są także u Piotra Adamczyka.

Jagodzianki w cenie obiadu. Drogo nie tylko u Gessler
Piotr Adamczyk w swojej cukierni także sprzedaje drozdżówki. (AKPA, Pixabay)

W cukierni "Słodki Słony" należącej do Magdy Gessler zawsze było drogo, a ceny poszczególnych łakoci szokowały klientów. Nie inaczej było w tym roku, kiedy zaczął się sezon na jagody. Okazało się, że jedna jagodzianka kosztuje aż 23 złote.

Za jagodziankę 23 zł

Sprawdziliśmy już wcześniej, ile trzeba zapłacić za najtańszą i najdroższą drożdżówkę w cukierni Magdy Gessler.

Drożdżówki są w różnych cenach od 11 zł za drożdżówkę z różą, do 22 zł za drożdżówkę z makiem - tłumaczy nam pracownica lokalu.

Okazuje się, że lokal Magdy Gessler nie jest tu wyjątkiem. W cukierni Stary Dom, której współwłaścicielem jest znany aktor Piotr Adamczyk, jagodzianka kosztuje 15 zł. Chociaż jest to o 8 zł mniej niż w przypadku jagodzianek ze "Słodki Słony", to cena wciąż jest wysoka.

Jagodzianki w innych miejscach to często wydatek mniejszy niż 5 zł. W warszawskiej WSS Społem jedna bułka z jagodami kosztuje 4,50 zł, a w piekarni "Gromulski" 5,70 zł.

Dlaczego jest tak drogo?

Jagodzianki podrożały od zeszłego roku i ma na to wpływ wiele czynników. Droższe są składniki do przygotowania tego wypieku. Cena jagód może sięgnąć aż 35 złotych za kilogram. W niektórych miejscach można je znaleźć za około 20 zł za kilogram.

Droższy jest także prąd. Znacznie wzrosła cena paliwa, przez co o wiele droższy jest transport do sklepów.

Warto też wspomnieć o szalejącej inflacji, która osiągnęła już rekordowy poziom 15,6 proc. Należy pamiętać, że jagodzianki Magdy Gessler również podrożały z tych względów. Jeszcze rok temu jedna sztuka kosztowała 19 zł.

Zobacz także: Połowa Polek nie prosi o podwyżkę. Ekspertka ma dla nich radę
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(55)
xyz
miesiąc temu
Pytanie czy są tam lagody czy tylko jagodopodobne nadzienie z aromatem identycznym z naturalnym...
leśniczy
miesiąc temu
jagodzianki będą drogie bo słabe jagody w lesie ,przez susze
?????
miesiąc temu
co w tym dziwnego ????? knajpa kupuje jagodzianki od cukiernika w hurcie dorzuca swoją marżę i wychodzi 15zł !!!
Stereotyp
miesiąc temu
No i całe o2. U celebrytów w garkuchni drogo bo liczne czynniki. A w innych knajpach drożyzna... I stamtąd są paragony grozy.
frfrr
miesiąc temu
jagody -te z polskich lasów kupuje sie na litry nie na kg
PiP
miesiąc temu
Słodko słony to cukiernia dla bogaczy, którzy lubią przepłacać i mieć poczucie, że jedzą coś lepszego. To także cukiernia, dla wszelkich lansjerów, robiący sobie foty z bułą. Mój prezes jest fanem Słodko Słony i na każdej imprezie mamy wypieki Gessler, dobre są, ale nie warte tych pieniędzy.
Jagodzianka
miesiąc temu
4,40 zł - wczoraj kupiłem
Bobo63
miesiąc temu
Trochę się nie dziwię takim cenom jagodzianek czy drożdżówek z różą. Wiem jak to jest robione w innych cukierniach, gdzie można je kupić np. za 5 zł. Tam nadzienie jest z tzw. kubełków. W skład kubełka "jagodzianki" jagody jest może 10%, a różanym to praktycznie róży jest 0 %. Ludzie pytajcie sprzedawców o składy produktów które kupujecie. Każdy sprzedawca ma obowiązek podać ten skład!!! U Pani Magdy jagodzianka i różą to 100% tego produktu. Sprawdźcie inne "wkładki". Polecam!!!
Iwe
miesiąc temu
Po co kupujecie jak nikt nie kupi tak drogich drożdżówek to sami będą je moczyć w kawie i żreć!!!
Becia
miesiąc temu
No tak, jagodzianka od Gessler owej, albo Adamczyka, to produkt pierwszej potrzeby! Tak się podniecacie cenami w ich cukierniach, jakby od tego czy coś u nich kupicie, czy nie, zależało wasze życie! Ogarnij się się ludzie, nikt was nie zmusza żeby u nich kupować!
Alina
miesiąc temu
Co wy znowu z tymi cenami w knajpach celebrytów? Zmusza was ktoś żeby u nich kupować? Dla mnie jagodzianka u Gessler, czy innej gwiazdy może kosztować choćby 200 złotych, nie chodzę tam, nie kupuje, zwyczajnie mnie nie stać i tyle! Co mam zjeść, to sobie ugotuje i upiekę i jakoś nie czuje się z tego powodu gorsza, a wy wszyscy żyjący na pokaz i dla lajków na Instagramie, kupujcie, placcie i nie narzekajcie!
💰💰💰💰💰💰�...
miesiąc temu
Przegięcie paly z taką cena!!!!!!!
loganty
miesiąc temu
Jagodzianki są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu,a na zdrowiu się nie oszczędza...
To ktoś ,kto...
miesiąc temu
Za sxpan się płaci.D9brze i w rozsadnych cenach można zjeść w innych lokalach
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić