Aldona Brauła
Aldona Brauła| 
aktualizacja 

Jagodzianki w cenie obiadu. Drogo nie tylko u Gessler

87

W lokalach Magdy Gessler nie jest tanio, a zwykłe drożdżówki kosztują nawet 22 złote. To tyle, ile obiad w niejednej knajpie. Okazuje się, że słynna restauratorka nie jest jedyna. Wysokie ceny są także u Piotra Adamczyka.

Jagodzianki w cenie obiadu. Drogo nie tylko u Gessler
Piotr Adamczyk w swojej cukierni także sprzedaje drozdżówki. (AKPA, Pixabay)

W cukierni "Słodki Słony" należącej do Magdy Gessler zawsze było drogo, a ceny poszczególnych łakoci szokowały klientów. Nie inaczej było w tym roku, kiedy zaczął się sezon na jagody. Okazało się, że jedna jagodzianka kosztuje aż 23 złote.

Za jagodziankę 23 zł

Sprawdziliśmy już wcześniej, ile trzeba zapłacić za najtańszą i najdroższą drożdżówkę w cukierni Magdy Gessler.

Drożdżówki są w różnych cenach od 11 zł za drożdżówkę z różą, do 22 zł za drożdżówkę z makiem - tłumaczy nam pracownica lokalu.

Okazuje się, że lokal Magdy Gessler nie jest tu wyjątkiem. W cukierni Stary Dom, której współwłaścicielem jest znany aktor Piotr Adamczyk, jagodzianka kosztuje 15 zł. Chociaż jest to o 8 zł mniej niż w przypadku jagodzianek ze "Słodki Słony", to cena wciąż jest wysoka.

Jagodzianki w innych miejscach to często wydatek mniejszy niż 5 zł. W warszawskiej WSS Społem jedna bułka z jagodami kosztuje 4,50 zł, a w piekarni "Gromulski" 5,70 zł.

Dlaczego jest tak drogo?

Jagodzianki podrożały od zeszłego roku i ma na to wpływ wiele czynników. Droższe są składniki do przygotowania tego wypieku. Cena jagód może sięgnąć aż 35 złotych za kilogram. W niektórych miejscach można je znaleźć za około 20 zł za kilogram.

Droższy jest także prąd. Znacznie wzrosła cena paliwa, przez co o wiele droższy jest transport do sklepów.

Warto też wspomnieć o szalejącej inflacji, która osiągnęła już rekordowy poziom 15,6 proc. Należy pamiętać, że jagodzianki Magdy Gessler również podrożały z tych względów. Jeszcze rok temu jedna sztuka kosztowała 19 zł.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Połowa Polek nie prosi o podwyżkę. Ekspertka ma dla nich radę
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić