aktualizacja 

Kultowy wizerunek zniknie z opakowania czekoladek? Firma przenosi produkcję

23

Szwajcarski szczyt Matterhorn ma zniknąć z opakowań czekoladek Toblerone. To z powodu przeniesienia ich produkcji. Mondelez zdecydował, że będzie się ona odbywać w słowackiej stolicy, Bratysławie.

Kultowy wizerunek zniknie z opakowania czekoladek? Firma przenosi produkcję
To opakowanie niebawem całkiem zmieni swój wygląd (Wikimedia Commons)

Firma Mondelez International, która jest producentem słynnej trójkątnej czekolady, zmieni projekt góry przedstawionej na opakowaniu, aby nie naruszać szwajcarskiej ustawy - donosi szwajcarska gazeta Aargauer Zeitung. W zeszłym roku Mondelez wyjawił, że część produkcji Toblerone zostanie przeniesiona do stolicy Słowacji, Bratysławy. Tymczasem na opakowaniu widnieje słynny szwajcarski szczyt, Matterhorn.

Ustawa zobowiązuje

Jak podkreśla The Times, w 2017 roku uchwalono Ustawę o Szwajcarskości. Według niej symbole narodowe i szwajcarskie krzyże nie są dozwolone na opakowaniach produktów, które nie spełniają kryteriów szwajcarskości.

Produkty spożywcze, których producenci korzystają ze szwajcarskich symboli i przedstawiają je jako "wyprodukowane w Szwajcarii", powinny zawierać przynajmniej 80 proc. surowców pochodzących ze Szwajcarii. W przypadku mleka i produktów mlecznych jest to już 100 proc.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Cudowne właściwości gorzkiej czekolady. Badacze wreszcie mają dowód

Kosmetyczne zmiany

Przepisy zmuszają producentów czekoladek Toblerone do wprowadzenia zmian w szacie graficznej ich flagowego produktu.

W przeprojektowanym opakowaniu pojawi się zmodernizowane i opływowe logo górskie, które współgra z geometryczną i trójkątną estetyką - powiedział rzecznik Mondelez w rozmowie z Aargauer Zeitung.

Do tego zmieni się napis, jaki do tej pory widzieliśmy na opakowaniu. Zamiast "Toblerone ze Szwajcarii" pojawi się "Toblerone z siedzibą w Szwajcarii".

Tak więc jeśli chcecie być posiadaczami opakowań oryginalnego szwajcarskiego Toblerone z wizerunkiem szczytu Matterhorn - to może być ostatni dzwonek, aby stać się ich właścicielem.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić